Seçim tarihinin belirlenmesiyle siyaset hareketliliğinin başladığı ilimizde siyasetçiler çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bingöl’de geldi. Bingöl Eski Milletvekillerinden, Deva Partisi Sağlık Kurulu ve Koordinasyon Kurulu Üyesi Mahfuz Güler, MD Medya Group’u ziyaret ederek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Güler, AK Parti’nin Bingöl’de bir milletvekilinin dahi çıkaramayabileceğini iddia etti. Güler, ayrıca, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan görevi devraldığı SSK Genel Müdürlüğü görevine dair önemli açıklamalarda bulundu.

“AK PARTİ’LİLER DIŞLANDI, AKP’LİLER HUCUM ETTİ”

AK Parti'den neden ayrıldığı yönündeki soruya “Benim kurduğum parti bu parti değil. Hak hukuk bilen, adaleti bilen, yolsuzluğa bulaşmamış bir partiydi. 2007 yılına kadar bu ilkelerinden vazgeçmemişti. 2010’dan sonra benim kurduğum partinin davasına sadık olan AK Partililer dışlandı,  AKP’liler partiye hücum etti ve misyonundan tamamen uzaklaştı” şeklinde yanıt veren Güler; “İlkelerimle bağdaşmayan bir tablo ortaya çıkınca istifa ettim ve dürüstlüğüne, bilgi ve birikimine inandığım Ali Babacan'ın daveti ile Deva Partisi'nde siyaset yapma kararı aldım” dedi.

“İLİMİZE ÜNİVERSİTE VE HASTANELER KURDUK”

Milletvekili arkadaşlarımızla beraber Bingöl Üniversitesinin kuruculuğunu yaptık. Bizim kurduğumuz üniversite şuan 16 binden fazla öğrenciye hizmet ediyor. Bingöl şehir düzeyine ulaştı ve sonrasından da iyi ödenekler verilerek bölgede iyi üniversiteler arasına gidi.

Sağlık komisyonu başkanlığı dönemimde sadece Bingöl’de Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin temeli atılmıştı ve bir lira ödeneği yoktu. Bir tuğlası da yoktu. Bizim dönemimizde Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini yapıp bitirdik. Bingöl’e Solhan’a Karlıova ve Genç’e modern hastaneler inşa ettik. Benim sağlık komisyonu başkanı olmamdan dolayı o zamanki arkadaşlarımızla bu hizmetleri Bingöl’e yaptık.

1971 BİNGÖL DEPREMİNİN SABAHINDA BİNGÖL’DE KIZILAY ÇADIR VE AŞ EVLERİ KURDU

1971 yılında 6.8 şiddetindeki Bingöl depreminde 9 bin 111 bina hasar görmüş veya yıkılmıştı. Akşama doğru meydana gelen depremde ben de Bingöl Öğretmen Lisesinde yakalanmıştım. O akşamı sabah ettiğimizde Kızılay’ın Bingöl’e binlerce çadır yolladığını ve hemen aş evleri kurduğunu hatırlıyorum. Ama gel gör ki 11 ilde büyük yıkıma sebep olan depremde ilk 48 saat hiç bir müdahale yapılmadı. Bir aydan fazla bir zaman geçti ve hala çadırların kurulmadığı yerler var. Depremde hükümet sınıfta kaldı. Enkazın altında kaldı.

“KÜLTÜR TOKİ KONUTLARI ACİLEN BİTİRİLMELİ”

Bingöl merkez Kültür TOKİ Konutlarının da acilen tamamlanıp teslime dilmesi gerekiyor. Bini aşkın hak sahibi yıllardır bu yeni konutlara taşınmayı bekliyor. Riskli bir süreçten geçiyoruz. Bu yüzden bu konutların acilen tamamlanıp hak sahiplerine teslim edilmesi gerekiyor. Ciddi bir mağduriyet oluştu. Bu konutlara taşınmaları, halkımızın can güvenliği açısından da önem arz ediyor.

 “MİLLET İTTİFAKI ORTAK ADAYLA İYİ BİR FIRSAT YAKALAR”

Millet ittifakı tek adayla Bingöl'de seçime sevilen, sayılan, geçmişi temiz bir adayla girerse, bir milletvekilliğini çok rahat alacağını düşünüyorum. Toplum değişimden yana. Ekonominin tez zamanda toparlanması, kriz havasının giderilmesi, refahın yakalanması, hak ve adaletin güçlenmesi yönünde ciddi bir beklenti var. Bunun da bu seçimde elde edileceğini ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişin de sağlanmasıyla Türkiye'nin yeniden bir şahlanışa geçeceği inancını aşıyorum.

AK PARTİ BİNGÖL’DE BİR VEKİL DAHİ ÇIKARAYABİLİR

Birkaç gündür Bingöl’deyim burada çok sayıda vatandaşlarımızla bir araya geldim. Bingöl’de AK Parti’ye karşı çok tepkinin olduğunu gördüm. Bu pahalılık bu yolsuzluklar kamuoyuna da yansımış. AK Parti Bingöl’de belki bir vekil çıkarır belki bir vekil dahi çıkaramaz. Bunu samimi olarak söylüyorum.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU BANA SORGULATTILAR”

Refahyol hükümetinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerine SSK Genel Müdürlüğü görevinde bulundum. Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Necati Çelik beni arayıp Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK’daki yolsuzluklarını bulmamı istedi ve kamuoyuna paylaşacaklarını söylemişti. Bende komisyon kurdum. Bir hafta Kemal Kılıçdaoğlu’nun açığını bulmaya çalıştık ve hiçbir yolsuzluğunu bulamadık. Çok temiz bir dönem geçirmişti.

Editör: MD MEDYA GROUP_