Açılış törenine Vali Ekinci’nin yanı sıra TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İş İnsanı Abdurrahim Özge ve ailesi, Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, Genç Belediye Başkanı M. Zeki Dirik, eski Bingöl Milletvekili Hüsamettin Korkutata, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açış ve selamlama konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel yaptı.

Daha sonra konuşmalarını yapan Genç Belediye Başkanı M. Zeki Dirik, eski Bingöl Milletvekili Hüsamettin Korkutata ve Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, yapılan anaokulunun hayırlara vesile olması temennilerinde bulunarak hayırsever iş insanı Abdurrahim Özge’ye teşekkür ettiler.

Abdurrahim Özge: “Doğup büyüdüğüm bu topraklara ve bu topraklarda yaşayan aziz insanlara hizmet etmekten duyduğum sevinç ve mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Bugün çok kıymetli eşim Saadet Özge adını taşıyacak olan, memleketimizin gelecek nesilleri ve aydınlık yarınlarını temsil edecek evlatlarımız için inşaatını tamamladığımız ‘Saadet Özge Anaokulu’nun açılış törenine hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Ardından konuşan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, “Bugün güzel bir eserin açılışı vesilesi ile bir aradayız. Öncelikle Cenab-ı Allah hayırlı, mübarek eylesin. Gerçekten birçok anlamda üzerinde durulması gereken bir eser. Her şeyden önemlisi insan ile ilgili. İnsan yetiştirmek ile ilgili bir kurumun açılışını yapıyoruz. İş İnsanı Abdurrahim Özge’ye teşekkür eder, Anaokulu’nun Genç ilçemize ve Bingöl’ümüze hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Vali Kadir Ekinci ise şunları söyledi:

“Geçen yıl, hayırsever firmamız Özge İnşaat Anonim Şirketinin Genç ilçemizin Yeni Mahallesinde yaparak hibe edeceği “4 Derslikli Anaokul Binası” protokol imza töreni için bir araya gelmiştik.

Hamdolsun, süreç hayırla tamamlandı. Okulumuz, yarınlarımızın teminatı yavrularımız için eğitim öğretime hazır hale getirildi. Bugün de okulumuzun açılış töreni için bir aradayız.  

Öncelikle Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Abdurrahim Özge’nin şahsında firmamızı örnek davranışından dolayı tebrik ediyorum.

Çünkü en önemli, en hayırlı ve en verimli yatırım insana yani eğitime yapılan yatırımdır.

Bu yatırım, “toplumun tamamını, coğrafyamızın her karışını ve zamanımızın her anını” kapsadığı için büyük ve hayati bir yatırımdır.

İlim aşığı, İrfan ehli Anadolu insanının tarihinde eğitim kurumlarına yapılan hayır yatırımlarının çokça örneğini biliyoruz.

Bu tür hayırlar, ülkemizin eğitim standartlarının yükselmesi, bilgi çağında çocuklarımızın ve gençlerimizin modern imkanlar ile yetişmesi ve bilgi toplumuna doğru olan yürüyüşümüz açısından son derece önemlidir.

Hamdolsun bu gelenek, bugün ülkemizin dört bir yanında yerleşik bir kültür, ortak bir davranış olarak bütün canlılığı ile devam ediyor.

Yüce rabbimden kitaba, kaleme, bilgiye ve eğitimli aydın insanlara yapılan yatırımların ilimizde ve ülkemizde daim olmasını diliyorum.

Büyük bir emek ve özveri ile 2022-2023 eğitim öğretim yılına yetiştirilen ve devlet-vatandaş işbirliğinin güzel bir örneği olan Anaokulumuzun minik yavrularımıza, Genç ilçemize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Bu vesileyle Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ailelerimize hayırlar getirmesini diliyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.”

Açılış programı, kurdele kesimi sonrasında sınıfların ve diğer birimlerin gezilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_