Bingöl İl özel İdaresinde YOL-İŞ Sendikası Elazığ 2 No’lu Şubesi üyeleri sandık başına gitti. Seçimin hemen ardından kamuoyuyla paylaşılan sonuçların gerçeği yansıtmadığını söyleyen aday isimlerden Yılmaz Bürlükkara, seçim sonuçlarının henüz kesinleşmediğini ve seçimin iptali için yasal süreci başlatacaklarını söyledi.

Kamuoyuyla paylaşılan seçim sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Bürlükkara, “Şube seçimi öncesi tüzük değişikliği yapıldı. Yapılan değişiklik bütün üyelere seçim öncesinde bildirilmedi. Şube Başkanı Vahdettin Erten ve Sandık Başkanı Neşat Günay tarafından üyelerle tüzük değişikliğine ilişkin bir bilgi verilmedi.

Bir önceki seçimde üstü çizili ama yanına isim yazılmış oy pusulaları geçerli sayılıyordu. Ancak bu seçim öncesi tüzükte yapılan değişiklikle üstü çizili ve isim yazılı oy pusulaları geçersiz sayıldı. Yasal haklarımızı bize oy verenlerin oylarına sahip çıkmak adına sonuna kadar kullanacağız.”

Yılmaz Bürlükkara, çekişmeli geçen seçimin sonucun sandık sonuçlarına ilişkin, “Üç sandığın kuruluğu seçimde 114 oyun kullanıldığı 1 No’lu sandıkta 4 oy geçersiz sayıldı. Geri kalan 110 oyda ise Vahdettin Erten’le 55’e 55 oyları paylaştık.

Sandık Başkanı, üyelere üstü çizili ama yanına isim yazılmış oylar geçerlidir diye söyledi. Üyelerde buna istinaden oylarını bu şekilde kullandı. Bu durum bilinmesine rağmen, sayıma kadar Erten duruma itiraz etmedi. Oylar paylaşılınca Erten, duruma itiraz etti ve tüzük değişikliğinden itiraz sonrası haberdar olabildik. Oy veren üyelerimizin haklarını sonuna kadar savunacağız. Seçimin ardından kamuoyuyla paylaşılan bilgilerin aslı astarı yoktur.” şeklinde konuştu.  (HABER MERKEZİ)