Saadet Partisi Bingöl İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki, Bingöl-Erzurum otoyolunda kaldırıma ihtiyaç olmayan alanlara kaldırım yapılmasındaki amacın ne olduğunu sordu?

Tiryaki;

“Genelde ülkemizde, özelde ilimizde ekonomik sıkıntıların çekildiği bir süreç yaşıyoruz. Vatandaşımızın her geçen gün daha da fakirleştiği, geçimini yapmakta zorlandığı, iş bulamayan gençlerimizin Avrupa'ya kaçak yollardan gitmek üzere yollarda perişan oldukları, borç aldıkları on binlerce dolar parayı şebekelere verdiği bir dönemden geçmekteyiz. Bütün bunların yanı sıra, bizi yönetenlerin ve onlara yakın olan isimlerin milyonlarca liralık israfı yapmaktan geri durmadıklarına da şahit olmaktayız. İsrafın haram olduğunu da buradan haykırmaktayız”

“OTOYOL KENARINA GEREKSİZ KALDIRIMLAR YAPMAKTAKİ AMAÇ NEDİR?”

Tiryaki: “Bingöl-Erzurum otoyolunda, İlimiz merkezinden Karlıova İlçe çıkışına varıncaya kadar, otoyol kenarında birçok yerde gereksiz olduğunu düşündüğümüz kaldırımlar yapılmıştır. Bunlardan birkaçını buradan halkımızla paylaşmak istiyoruz. Gerekli olup olmadığına halkımız karar versin ve yetkililerde bu işin hikmetini bize açıklasın lütfen. Bingöl-Erzurum otoyolu kırkıncı kilometrede bulunan Sudurağı (Azizan) köyünün dışından geçen otoyolun kenarına yüzlerce metre kaldırım yapmaktaki amaç nedir? Bingöl-Erzurum otoyolu ellinci kilometrede bulunan Derinçay(Xalifan) köyünün dışından geçen otoyolun kenarına yüzlerce metre çift taraflı kaldırım yapmaktaki amaç nedir? Karlıova ilçemizin girişinden, Erzurum istikametine giderken, otoyolun kenarına yaklaşık üç kilometre çift taraflı kaldırım döşenmiştir. Karlıova İlçe sınırının hastane olduğunu düşünürsek, Karlıova Devlet Hastanesi'nden sonra hiçbir yapı yokken, çift taraflı yapılan yüzlerce metrelik kaldırım hangi amaçla yapılmıştır? Erzurum il sınırına varıncaya kadar daha ne kadar kaldırım yapılacaktır? Bu kaldırımları ihale eden Kurum veya kişilerle, bu ihaleyi alan kişiler arasında bir bağ var mıdır?”

“İLİMİZE YATIRIM İÇİN GELEN PARALAR BU KADAR GEREKSİZ HARCANIRKEN YETKİLİLER NE YAPIYORLAR?”

Tiryaki: “İlimize yatırım için gelen paralar gereksiz kaldırımlara harcanıyor. Buna bağlı olarak da bazı Kurumlara yeterli bütçe ayrılamıyor! İlimizdeki bazı Kurum amirleri de yapacakları bir iş kalmayınca siyasetle aktif uğraşır hale geliyor! İktidara boş işlerde israf edilen harcamanın hesabını da soramıyorlar. Sonuçta ya iktidar vekillerinin saha çalışmalarını kendi sosyal medya hesaplarından bir iktidar mensubu gibi paylaşıyorlar, ya da iktidarın her seçim dönemi ısıtarak önümüze getirdiği , sahaya çıkmamış projelerini eleştirenlere, vatan haini diyebilecek kadar ileri gidebiliyorlar.”

“DEREDE ABDEST ALINIRKEN DAHİ SUYU İSRAF ETMEMEYİ EMREDEN İNANCIMIZ BU DURUMA NE DER?”

Tiryaki: “Derede abdest alırken dahi suyu israf etmememiz gerektiğini emreden inancımızın İl sorumlularından Sn Müftü bey bu duruma ne derler? Her ne kadar İl müftümüz diyanet işleri başkanlığına bağlı olsa da, biz onun toplum için faydalı işler yaptığına şahidiz(diyanet teşkilatında çalışan birçok gerçek Müslüman gibi). Bu durumda bu işi veren Kurumlar, işi alan müteahhitler ve bizim aramızda, İl müftümüz şahit olsun isteriz. Eğer bu işler israfsa da en azından ilimizdeki Cuma hutbelerine konulmasını istirham ederiz.”

“HARAM OLANA HARAM DEMEKTEN KORKMADIK, KORKMAYACAĞIZ”

Tiryaki: “Biz Saadet Partililer haram olana haram demekten hiçbir zaman korkmadık, korkmayacağız. Haram olana, korkmadan haramdır dediği için CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin tarafından görevden alınmakla tehdit edilen Halil Konakçı'yı tebrik ediyoruz, bu hususta destekliyoruz. Bunun yanı sıra İlimizde sırf müteahhitleri zengin etmek için, gerekli olmayan çalışmaların yapılmasına da karşı çıkıyoruz. Bu işleri yap(tır)an yetkilileri, iktidar partisinin bu yanlış politikalarına ses çıkarmayan herkesi de bu harama dur demeye davet ediyoruz.”

Editör: MD MEDYA GROUP_