Ülkü Ocakları Bingöl İl Başkanı Mesut Boğatemur, yaşanan depremlerle ilgili yaptığı açıklamada; “06 Şubat 2023 Tarihinde Kahramanmaraş Pazarcıkta meydan gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem, ardından Elbistan’da meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm vatandaşlarımıza başsağlığı diliyorum.  Bu büyük afet 11 ilimizde büyük hasarlar meydana getirdi. Ülke olarak inşallah yaşanan sıkıntıların üstesinden el birliği ile geleceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Depremin yaralarını sarmak üzere tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde seferber olmuştur. Gerek maddi gerekse eşya, araç gereç ve malzeme desteği ile Devletimizin tüm kurum ve kuruluşları, Bingöl halkı, Sivil toplum kuruluşları, dernekler, odalar ve hayırsever kuruluşlar  ilk günden itibaren bugüne kadar canla başla yardımlarını yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Ülkü Ocakları İl Teşkilatı olarak gerek bizler gerekse adını zikrettiğim tüm kuruluşlar aynı zamanda arama kurtarma ve afet destek hizmetlerinde görev alarak depremin yaralarını sarmaya çalıştık.

Bu büyük afette tıpkı Kurtuluş savaşında olduğu gibi birlik ve beraberlik ruhu ile hareket eden Devlet kuruluşlarımıza, Bingöl halkına, odalara, sivil toplum kuruluşlarına, derneklere ve hayır kuruşlarına ilimiz adına çok teşekkür ediyorum. İhtiyaç olduğunda tekrar yardıma hazır olduğumuzu bildiriyor saygılarımı sunuyorum.” (Haber Merkezi)