Merkeze bağlı Yamaç köy yolunun ihalesi, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü koordinesinde yapıldı.  İhalenin yapılmasının ardından CHP Bingöl İl Başkanlığından yapılan açıklamada, ihalenin Elazığ’da yapılıp davetiye usulüyle yapıldığı belirtildi.

CHP Bingöl İl Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yamaç yolunda yaşanan heyelan uzun zamandır Bingöl kamuoyunu meşgul etmektedir. Yaşanan heyelan nedeniyle yolda yer yer çökmeler yaşanmış ve bölge halkı yaşanan olumsuzluk nedeniyle ciddi anlamda mağdur edilmiştir. Bölge halkının mağduriyetleri halen devam etmektedir. AKP hükümeti aylardır sorunun çözümü için adım atmayıp, ağır kış şartlarının hâkim olduğu bölgede işi davetiyeli bir şekilde astronomik bir rakama ihale ederek bu işi de ranta çevirmekten geri kalmamıştır.

Yapılacak işin detaylarının neler olacağı kamuoyundan sır gibi saklanmaktadır. Devletin kaynaklarını hoyratça kullanıp, kendilerine ve yandaşlarına çıkar sağlamışlardır. 20 yıldır Şehrimizi bir adım ileriye taşıyamadıkları gibi birçok alanda Elazığ’ın ilçesi konumuna getirdikleri yetmezmiş gibi Elazığ’da ihaleyi yapıp Elazığlı firmalara davetiyeyle işi peşkeş çekmişlerdir.400 metrelik yolu 193 milyon 290 bin TL + fiyat farkı + KDV’li tutarla açık ihale yapmayıp, davetiyeli bir şekilde yandaşlarına peşkeş çeken AKP iktidarını Bingöl halkının vicdanına havale ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)