Toplumda vergi bilincinin artması ve vergi konusuna kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla bu yıl 33’üncüsü kutlanacak Vergi Haftası kapsamında gerçekleşen ziyarette konuşan İl Defterdarı Mesut Akbulut, Vergi Haftası boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında Vali Ekinci’ye bilgi vererek destekleri için teşekkür etti.

Defterdarlık heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ekinci, Vergi Haftası münasebetiyle bütün vergi teşkilatının ve vatandaşların haftasını tebrik etti.

Vergi vermenin en önemli vatandaşlık görevlerinden biri olduğunu söyleyen Vali Ekinci, toplanan vergilerle eğitim, sağlık, ulaşım gibi hizmetlerin yürütüldüğünü ifade etti.

Vergi bilincinin artırılması amacı ile her yıl şubat ayının son haftası kutlanan Vergi Haftası’nın önemine dikkat çeken Vali Ekinci,” Vergi, en önemli bir vatandaşlık görevlerinden biridir. Vergi Haftası münasebetiyle gerçekleştirilen etkinlikler de, toplumda vergi bilincinin gelişmesine ve kalıcı bir davranışa dönüşmesine katkı sağlamaktadır. Ülkemizin güçlü ve aydınlık yarınları, kamu ve sosyal hizmetlerin vatandaşa daha kaliteli ve etkin ulaşması vergi gelirlerinin sağlıklı toplanmasıyla mümkündür” dedi.

Vergi dairelerinin de çağın gerekleri doğrultusunda yenilendiğini ve vatandaşlarımıza e-devlet üzerinden birçok hizmeti sağladığını da ifade eden Vali Ekinci, ziyaret sebebiyle heyete teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. HABER MERKEZİ