49. Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen iftar programına Vali Ekinci’nin yanı sıra Garnizon Komutan V. P. Albay Necdet Durak ile er, erbaş ve rütbeli personel katıldı.

İftar öncesinde masaları tek tek ziyaret ederek er, erbaş ve rütbeli personelle bir süre sohbet eden Vali Ekinci,  milletimizin gözbebeği Mehmetçiğe hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının, ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ezan ve bayrak yolunda şehadet makamına yükselmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum.

Kahraman Mehmetçiğimizle huzur ve güven içinde iftar sofrasında buluşmayı nasip eden rabbimize hamdolsun. Silahlı Kuvvetlerimizin kıymetli mensupları, Sizler, onurumuz, gururumuz ve gözbebeğimizsiniz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için, istiklal ve istikbalimiz için yüklendiğiniz vazife dolayısıyla milletimizin duaları daima sizlerle. Hepinize vazifelerimizde ayrı ayrı başarılar diliyorum. Allah sizleri her türlü kötülükten muhafaza etsin. Bildiğiniz üzere, vatan için görev yapmak hangi kademede olursa olsun kutsaldır ve anlamlıdır. Onun içindir ki, ordularıyla kıtalara hükmetmiş milletimizin nezdinde asker ocağının ve askerlerimizin yeri bir başkadır. Hepimiz bu görevi zamanında icra ettik. Vatan borcu tabii ki sadece askerlikle sınırlı değildir. Askerliğinizi tamamlayıp sivil hayatınıza döndüğünüzde vazifelerinizi en iyi şekilde yapıp, hayırlı evlatlar olarak yaşantınıza devam edeceksiniz inşallah. Şimdiden hepinize hayırlı tezkereler diliyor, ailelerinizle birlikte, sağlık, esenlik ve huzur diliyorum. Görüştüğünüzde ailelerinize saygı ve selamlarımızı iletirseniz sevinirim. Sizlerle bu anlamlı buluşmayı gerçekleştirdiği için komutanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Ben bu vesileyle, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’inizin huzur ve maneviyatla dolu geçmesini temenni ediyorum. Tüm şehitlerimizi tekrar, rahmetle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bayram sabahına erişmek ve bayram sabahında kucaklaşmak dileğiyle sizleri sevgi, saygı, muhabbetle selamlıyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_