Umut Kervanı Bingöl, Kurban bayramı kapsamında hayır sahiplerinden vekâlet yoluyla aldığı kurbanlıkları mezbaha nelerde kesip ikişer kilolular halinde muhtaç ailelere ulaştırıyor.

Kurban dağıtım faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Umut Kervanı Bingöl başkanı Murat Yıldırım, bu yılda hayır sahiplerinden vekâlet yoluyla kestikleri kurbanlıkları bin 500’ün üzerinde aileye dağıtacaklarını söyledi.

Yıldırım, kurbanlık hayvanların özenle seçilip mezbahanede profesyonel ekipler aracılığıyla kesildiğini ve gönüllü personellerle hijyenik ortamda paketlenip muhtaç ailelere ulaştırıldığını ifade etti.

Yıldırım, havaların sıcak olması sebebiyle kesilen kurbanlıkların gönüllü personellerle beraber günübirlik dağıtıldığını ifade ederek, kurban kesen hayır sahiplerine teşekkür etti.

“GÖNÜLLÜLERİMİZLE BERABER CANLA BAŞLA ÇALIŞMAKTAYIZ”

Umut Kervanı Bingöl Başkanı Murat Yıldırım açıklamasında, “Umut Kervanı olarak 2023 yılında da Rabbimizin bizi kurban bayramına ulaştırdığından ötürü şükrediyoruz. Bu yıl da kurbanlarımızı kesmek üzere hayırseverle müracaat ederek onlardan bizlere yardımcı olmalarını istedik. Hamdolsun, hayırseverlerimiz bizlere ulaştı. Biz de Allah’ın izniyle gönüllülerimizle beraber muhtaç ailelerimize bu yardımları ulaştırmak için canla başla çalışmaktayız.

“1500 MUHTAÇ AİLEYE KURBAN ETİ ULAŞTIRACAĞIZ”

Yıldırım, “Hamdolsun bu yıl da hayırseverlerimizin yapmış olduğu bağışlarla 1500 ailenin üzerinde aileye ulaşmayı düşünüyoruz. Rabbim şimdiden bütün hayır sahiplerinden razı olsun, hayırlarını kabul etsin. Böylesi hayırlı bir işte bulunmamıza vesile olan hayırseverlerden Allah razı olsun. Aldığımız bu hisse paylarını aldıktan sonra gidip kurbanlık hayvanları yerinde beğendik. Kurbanlık olacak olanları özenle seçtik. Sonrasında kesim için mezbahane ile görüştük, hijyenik ortamda profesyonel ekiplerin kesimi doğrultusunda hayvanlarımızı kestik ve hazırladık. Üçüncü aşama olarak da bu alanda da parçalama ve doğrama sonrası ikişer kiloluk halinde muhtaç ailelere ulaştırmak üzere paketleme yaparak hazırladık. Son aşama olarak da dağıtım yapan kardeşlerimiz aracılığı ile havaların sıcak oluşundan ötürü bekletmeden günübirlik bir şekilde anlık dağıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Umut Kervanı Genç Temsilcisi Mücahit Araboğa ise, “Umut Kervanı Genç Temsilciliği olarak biz de bu yıl kurban bağışı için yardım eden kurban sahiplerinin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gayret içerisindeyiz. Dağıtımlara başladık. Hayırseverlerden Allah razı olsun. “ifadelerini kullandı.  (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_