Bingöl Valiliği koordinasyonunda Bingöl Belediyesi, Bingöl TSO, Fırat Kalkınma Ajansı, Bingöl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bingöl Fotoğraf ve Sinema Derneği Kulübü (BİFSAK) işbirliğiyle bu yıl 3.’sü gerçekleştirilecek Uluslararası Bingöl 3. Fotoğraf Maratonu 15-18 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır.

Bingöl’ün doğal güzelliklerinin tanıtımını yapmak ve ilin fotoğraf arşivini, foto hafızasını oluşturmak amacıyla 2019 yılında ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören fotoğraf etkinliğinin ikincisi 2022 yılında organize edilmişti.

Bingöl’de Akraba Olan İki Aile Arasındaki Husumet Barışla Son Buldu Bingöl’de Akraba Olan İki Aile Arasındaki Husumet Barışla Son Buldu

Bu yıl 3.’sü gerçekleştirilecek Fotoğraf Maratonu kapsamında Türkiye’nin dört bir tarafından ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelecek fotoğrafçıların 4 gün boyunca bütün ilçelerimize ve beldelerimize ulaşımları organizasyon kapsamında sağlanacaktır. 17 ve 18 Şubat tarihlerinde Hesarek Kayak Merkezinde kayak yarışmaları ve yamaç paraşütü etkinlikleri düzenlenerek kayak merkezinin tanıtımına özel bir önem verilecektir. Ayrıca 17 Şubat tarihinde Genç Murat Nehri’nde kano yarışmaları düzenlenerek kano sporunun ve Genç Murat Nehrinin tanıtımına da katkı sağlanacaktır.

Türkiye’nin farklı illerinden gelen tecrübeli jüri üyeleri ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu temsilcisinin katılımıyla yapılacak değerlendirmeler sonucunda 24 Şubat tarihinde sonuçların açıklanarak dereceye giren fotoğraf yarışmacılarına en yükseği 25.000-TL olmak üzere çeşitli para ödülleri verilecektir. Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta yaptığı açıklamada etkinliğin ilimizin güzelliklerinin tanıtımı açısından önemini vurgulayarak hemşerilerimizi gerek yarışmaya gerekse organizasyon sürecinde yapılacak diğer etkinliklere katılmaya davet etti.

Yarışmaya katılmak isteyenler 15-18 Şubat tarihleri arasında 09.00-18.00 saatleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Halk Kütüphanesinde kurulacak olan başvuru masalarından kayıtlarını yaparak yarışmaya katılım sağlayabileceklerdir. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_