AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven Oldu AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven Oldu

Ülkü Ocakları Bingöl İl Başkanı olarak atanan Osman Bürlükkara, Ülkü Ocaklarının köklü bir kurum, milli bir okul olduğunu söyledi.

Bürlükkara, göreve gelmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında, " Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sayın Ahmet  Yiğit Yıldırım beyfendilerin takdirleriyle; Türk İslam Ülküsü, İlahi Kelimetullah Davamızın bir neferi olarak Ülkü Ocakları Bingöl İl Başkanlığına atanmış bulunmaktayım. Yıllardır birçok kademesinde görev yapmış olduğum Ülkü Ocaklarında,

İl Başkanlığına atanmanın onurunu yasamaktayim. Bugüne kadar Ülkü Ocakları Bingöl il başkanlığı görevini layığı ile yerine getiren, bayrağı hiçbir şekilde lekelemeyen ve kutlu davamıza hizmet amacıyla hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan geçmiş dönem ocak başkanımız Mesut Boğatrmur ve yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Biz de çıkmış olduğumuz bu minvalde bizden sonrakilere aldığımız sancağı şanına yakışır bir şekilde devredebilme düsturu içinde çalışıyor olacağız. Ülkü Ocakları kurulduğu günden bugüne Türk Gençliğinin en büyük teşkilatı olmuş, bünyesinde milyonlarca vatan evladı yetiştirmiş köklü bir kurum, milli bir okuldur. Ülkü Ocakları milli ve manevi değerlerimize sahip, vatan ve millet sevgisi ile çarpan yüreklerin toplandığı kutlu bir çatı olarak yarım asırı aşkındır Türk milletinin hizmetindedir. 'Davamız haktır zaferimiz muhakkaktır.' diyerek çıktığımız bu kutlu mücadelede Allah yar ve yardımcımız olsun. Ülküdaşlarımızla birlikte sancağımızı daha yukarıya taşımak en önemli, birincil gayemiz olacaktır. Güzel temennilerde bulunan başarılar dileyen tüm ülküdaşlarıma teşekkür ederim." İfadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)