2021-2022 sezonu Bingöl U16 Ligi, Anadolu Bingölspor FK, Solhan Gençlerbirliği Spor, Karlıova Yıldırım Spor, Bahçelievler Spor Kulübü, Yeniköy Spor, Çan Spor ve İl Özel İdare Spor Kulübü'nün katılımı ile 19 Nisan-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Deplasmanlı olarak düzenlenen müsabakalar, Bingöl merkez ve ilçelerinde oynandı.

Çekişmeli geçen ligin final müsabakası, 18 Mayıs günü Bingöl merkez Aşağı Çarşı Sentetik Sahada Anadolu Bingölspor FK ile Solhan Gençler Birliği Spor arasında gerçekleştirildi.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu, kurum amirleri ve sporcular ile ailelerinin izlediği final maçını, ligin namağlup takımı Anadolu Bingölspor Futbol Kulübü 5-2 kazandı ve şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Şampiyonluk kupasını, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız takdim etti. İkinci olan Solhan Gençlerbirliği Spor'un kupasını ise Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ali Ekber Alimoğlu verdi.

Anadolu Bingölspor FK, Bingöl'ü, 1. Kademe Türkiye şampiyonasında temsil edecek. Grup ve müsabaka tarihleri, önümüzdeki günlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açıklanacak. (Haber Merkezi)