Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında şu ifadelere yer verdi; “Üç ayların ilk kandili, Ramazan’ın ilk cemresi ve yapılan duaların geri çevrilmeyeceği kutlu gecelerden olan Regaip kandilimiz mübarek olsun. Kalplerin ülfet duygularıyla birbirine yakınlaştığı, yardımlaşma ve dayanışmanın, sevgi, saygı ve muhabbetin en üst seviyeye ulaştığı bu güzel zamanların ülkemize, ümmetimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

İnsanın tarihteki yürüyüşü devam ettikçe, hayatı akl-ı selim bir tarz ile yaşamanın ve adalet, merhamet, barış, iyilik gibi değerler etrafında kümelenmenin ortak hedeflerimiz olduğunu bu vesileyle bir kez daha hatırlamalıyız.

Ömür denen imkanı hayırlarda yarışarak ve faydalı olana doğru istikrarlı duruşlar göstererek tamamlamalıyız. Bir yandan doğruluğu, dürüstlüğü, üretkenliği hatırlatmalı bir yandan da bize hatırlatılan değer ve davranışlara karşı hassas olmalıyız.

Tüm gecelerde olduğu bu gecede de insanlığın kötülüklerden uzaklaşıp mananın derinliklerinde hayat bulacağı selamet yüklü zamanlar için dua edelim.

Bu duygularla; üç ayların manevi iklimine girişimizin habercisi olan Regaip kandilinizi tebrik ediyor, insanlık için yağacak rahmet sağanaklarına vesile olmasını diliyorum.

“Allah’ım Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” HABER MERKEZİ