Terör Gazisi İdris Tuğunmuş, Deprem başlıklı toplantıda Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’ın elinde veri olmadan gündeme dair açıklamalar yaptığını ve bu açıklamaların kendilerini tatmin etmediğini söyledi. Tuğunmuş ayrıca Cevdet Yılmaz ile aralarında geçen diyaloğa da değindi. 

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Bingöl’de başlatılan Bingöl afet bölgesi ilan edilsin tagına binlerce tweet atılırken siyasiler ise her zamanki gibi sessiz kalmayı tercih etti. Yaşananların ardından STK ve kurum amirleriyle bir araya gelen Milletvekili Cevdet Yılmaz, deprem konulu toplantıda ilginç açıklamalar yaptı. Söylenen kelimeleri yakışıksız bulduğunu ifade eden Gazi İdris Tuğunmuş ise, elinde hiçbir veri olmadan toplantıya katılan Cevdet Yılmaz’ı eleştirdi. 

“AÇIKLAMALAR BİZİ TATMİN ETMEDİ”

Tuğunmuş; “Bingöl ilimizin AFET bölgesi ilan edilmesi için istişare toplantısı düzenledi Sn Bakan Cevdet Yılmaz elinde herhangi bir veri olmadan gündeme dair açıklamalar yaptı konuşmaları bizi tatmin etmedi ilimiz ile ilgili yapılması lazım gelen konular dışında konuşmalar yapıldı. Herkes ne kadar yardımda bulunduğu beyan etti.” dedi. 

VALİ KURUM AMİRLERİ STK’LAR VE MUHTARLAR HEPSİ ORADAYDI

Tuğunmuş; “Sn bakan İlimizin Yapı stoğu iyi söylemelerini söylemesi üzerine söz istedim ölenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledikten sonra İlimizin Acilen afet bölgesi ilan edilmesini söyledim. Bunun akabinde bakan bey bazı çevrelerin ve cahil cuhalalarin sosyal medya üzerinden konuşuyor, gibi sözleri saf etti. Bende tag çalışmalarını arkadaşlar birlikte yaptık. Bizde mi cahiliz. ilimizin deprem bölgesi olduğu fay hatlarını ordasinda olduğumuzu ve tedbir olmadan önlem alınmayacağını beyan ettim” dedi. 

“50 YILDIR FAY HATLARI MEVCUT”

Tuğunmuş; “Sn bakanın elinde veri yok konuşmaları bizi tatmin etmedi 50 yıldır fay hatları mevcut diyor. Tarlaya bataklıklara imar izni veren ben değilim inceleme yapılması yönünde ikazlarda bulundum evimin bondrumu su dolu şekilden konuşmamdan sonra yerime oturdum.“

“BİNGÖL’ÜN AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMESİNİ SİZLER ARACILIĞIYLA DUYURMAK İATİYORUM”

“Bizler siyaset üstü olarak orda bulunduk ilimiz için en kısa sürede afet ilanını sizler aracılığıyla duyurmak isterim memleket bizim hep beraber sahip çıkmamız lazım.

Olası bir depremde Bingöl bunun bedelini ağır öder zaman varken imkan varken bunu hemen yapmaları tek temenimizdir. Kamuoyuna saygılarımla”

Editör: MD MEDYA GROUP_