14 Mayıs 2023 günü gerçekleştirilecek milletvekili genel seçimleri öncesi teşkilat ve halk buluşmalarını sürdüren AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Mehmet Tügen, beraberindeki heyetle birlikte Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan'ı makamında ziyaret etti.

Bingöl Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerin konuşulduğu ziyarette, gelecek yaz döneminde uygulanması planlanan projeler hakkında da bilgiler paylaşıldı.

ARIKAN: “YEPYENİ BİR BİNGÖL FOTOĞRAFI ORTAYA KOYACAĞIZ”

Kültür Mahallesi TOKİ konutlarının yapım süreci ve yaşanan zorluklara rağmen elde edilen başarının, yeni belediye binasının tamamlanmasıyla dağınıklığın ortadan kaldırılması, altyapıdaki aksaklıkların giderilmesi, şehir ışıklandırması, üstyapı çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Çapakçur Vadisi Projesi'ndeki aşamayı özetleyip Kent Meydanı projesiyle yaşanacak şehrin çehresinin değişeceğini, önemli oranda inşası bitirilen Vadi Teras Projesinin de tamamlanmasıyla yepyeni bir Bingöl fotoğrafı ortaya koyacaklarını vurguladı.

Kültür Merkezi ve Gençlik Merkezi projelerinde de sürecin işlediğini bu kazanımları sağlayacaklarını aktaran Başkan Arıkan, kurulumu tamamlanan asfalt plentine de değindi ve önümüzdeki yaz döneminde çok yoğun bir mesai ile hem devam eden projelerin tamamlanacağını hem de özellikle üstyapı çalışmalarının uygulanarak sıkıntıların giderileceğinin altını çizdi.

En temel girişimlerinin ise içme suyu konusunda yaşanan kaynak yetersizliği problemi çözmeye dönük olacağını da sözlerine ekleyen Başkan Arıkan, Tügen'in aday adaylığını tebrik edip başarılar diledi.

TÜGEN: “ŞEHRİMİZİN GÜZELLİĞİ İÇİN ÜSTÜN BİR GAYRET VAR”

Aktarılan projelerin mali gücü sınırlı olan bir belediye için büyük bir atılım olduğunu dile getiren AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Mehmet Tügen, şehrin kronikleşen birçok sorununu çözme gayretini ortaya koyan ve ciddi bir başarı sağlayan Başkan Arıkan'ı tebrik etti.

Eksiklerin hiçbir zaman bitmeyeceğini ancak birçok sorunun giderilmesinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade eden Tügen: “Şehrimiz her geçen gün daha da güzelleşiyor, sorunlar gideriliyor, fiziki değişiklik daha belirgin şekilde hissediliyor. Bazı sorunlar vardır ki, çözümü zaman alıyor, bürokratik süreçler uzayabiliyor, bu da toplumda negatif bir algıya sebep olabiliyor. Ama Sayın Başkanımızın memleket sevdası, insanımıza hürmeti, mütevazi kişiliği ve çözüm için yorulmadan ortaya koyduğu enerjisi ve yaptığı birçok projesi, şehrimizin vizyonuna ciddi katkılar sağlamıştır. Gerek imar konusundaki kararlılığı gerek Kültür Mahallesi TOKİ Konutlarının yapılmasındaki çabası göz ardı edilemez. Belediyemizin bütçesi belli, yapabilecekleri belli. Buna rağmen birçok Bakanlık'tan hibe almayı başarabilmiş, birçok krediyi çıkarıp sorunları giderebilmiş bir irade var. İçme suyu sıkıntısının da giderilmesi için büyük bir gayret söz konusu. İnşallah başkanımız bu sorunu da çözecektir. Anladığımız kadarıyla bu yaz dönemi şehir şantiyeye dönecek. İnsanımız her türlü güzelliği hak ediyor. Başkanımızı emek, gayret ve kararlılığı sebebiyle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. İnşallah birlikte çalışma fırsatımız da olur” diye konuştu.

Editör: MD MEDYA GROUP_