Bir süredir adı gündemde olan Mehmet Tügen, bugün AK Parti Bingöl İl Başkanlığı'na giderek 14 Mayıs 2023 gerçekleştirilecek 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Bingöl'den Aday Adaylığı müracaatını yaptı. Başvuru dosyasını AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar'a takdim eden Tügen, parti üyelerine de hitaben bir konuşma da yaptı.

“SÖZÜMDÜR, MEMLEKET İÇİN ELİMDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIM”

“Garibe destek, yoksula kol kanat, yanana gölge, devlete, millete, bayrağa , vatana hizmete nefer , Solhan'ıma , Bingöl'üme , Türkiye'me yakışır bir millet evladı olma yoluna Merhaba!” sözleriyle konuşmasına başlayan Tügen, milletvekilliğini bir gelir kapısı görmediğine atıfta bulunarak kalabalığa söz verdi; “Sözümdür, yeminimdir, bilsin cümle dost, yaren, hemşehrim, Beyt-ül mala el uzatmayacağım. Devlet ve millet hizmetinden, tereddütle asla geri durmayacağım. Tüm yaşamım boyunca olduğu gibi, kimseye hakaret etmeyecek, kimsenin izzet-i nefsini, onurunu incitmeyeceğim. Hemşehrilerimin her birinin gönlünü, kalbini, sözünü, fikrini dinleyecek, her birimizin ortak derdi olan cümle derde, derman olmak için cana gayret, soluksuz koşturacağım.  Hemşehri hakkını, garip hakkını, yetim hakkını, şehit hakkını, millet hakkını daima kendimden aziz bilip, hakkı hak sahibine teslim etmek için alın terimle, fikrimle, yüreğimle çalışacağım, savaşacağım. Memleket nöbeti tutmaya talip olan yüreğim atıp, nefes alıp verdikçe beni yetiştiren ülkemin, memleketimin, Bingöl'ümün, hemşehrilerimin, Bingöllünün göğsünü kabartmak, bahtını yükseltmek için var gücümle sadece elimden gelen kadarını değil, elimden gelsin gelmesin, gayretimin en fazlasını ortaya koyacağıma, koymaya çalışacağıma söz veriyorum.”

“HER ZAMAN YANINIZDA BİR EVLADINIZ OLACAĞIM”

Memleketin gençleri ve çocukları için kaliteli bir eğitim, doğru bir gelecek, güzel bir yuva kurabilmeleri için gerekli azim ve gayretin kendisine ışık ve bir yol haritası olacağını vurgulayan Tügen; “Büyüklerimizin, gönül çınarlarımızın, analarımızın, atalarımızın duası, bereketi, hayırlı ve şen sözleri, adaletli kalpleri, karanlık gecede kutup yıldızımız olacak. Şikayetle kaderine küsenlerden değil, her şeyden aziz insan kalbini kırmayan, yormayan, incitmeyen, kul hakkına girmeyen, her zaman içinizde, aranızda, her zaman yanınızda bir evladınız olacağım. 28. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde, AK Parti'den Aday Adayıyım. Kalbi desteklerinizi her birinizden arz eder, demokratik kurallar içinde adaylık ya da seçim döneminde, her biri Bingöl'e hizmet etmek için yola çıkan tüm adayları da samimiyetle tebrik eder, bu kutlu hizmet yarışında, her birine başarılar dilerim. Kader, gayrete aşıktır. Niyet hayır, akıbetimizi hayr ede Hüda. Tüm hemşehrilerimize, kalbi sevgi, selam ve dualarımla” diye konuştu.