8-11 Aralık'ta İstanbul Maltepe de düzenlenen Bingöl tanıtım günleri ile alakalı, Saadet Partisi İl Başkanı M. Fatih Tiryaki basın açıklaması yaptı.

Tiryaki, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“8-11 Aralık tarihlerinde İstanbul Maltepe de düzenlenen İlimizin tanıtım günleri programına katıldık. Öncelikli olarak Programa katılıp İlimizin güzelliklerinin belli bir kısmının doğru bir şekilde tanıtılmasına katkı sunan tüm yetkililere ve halkımıza teşekkür ederiz.

Bizde Saadet Partimiz adına o günlerde bir ekiple alanda bulunduk. Tüm İlçe stantlarımızı teker teker ziyaret ettik. Her bir standımızda gerek İlimizden gelen, gerek Bingöllü olup başka şehirlerden katılım sağlayan hemşerilerimiz ile bir araya gelip, İlimizin ve ilçelerimizin güzelliklerinden bahsettik. Gördüğümüz güzellikleri ve eksiklikleri de buradan halkımızla paylaşmak isteriz''.

“HERHANGİ BİR KURUM VE KURULUŞTAN DAVET ALMADIK”

“Programı organize eden herhangi bir Kurum ve Kuruluştan davet almaksızın Tanıtımın yapılacağı o günlerde orada bulunmayı vazife addettiğimizden alana gittik. İlimizde bazı haber sitelerinde muhalefet partilerinin İl başkanlarının programa katılmadığından bahsedildi. Davet edilmediği halde alana katılan tek İl başkanı biz olduk sanırım. “

Oysa organizeyi yapan Kurum ve Kuruluşlar tüm İl başkanlarını ve teşkilatlarını gerek programın kurulum aşamasında, gerek programa katılım aşamasında davet etselerdi şüphesiz İlimiz daha güzel bir şekilde tanıtılabilirdi''.

“SÖĞÜTLÜ ÇEŞME KAVURMA NEREDEDİR”

“İlimizde coğrafi işarete sahip 4 ürünümüz bulunmaktadır.

-Soğuk çeşme Kavurma! Alandaki stantlarda Söğütlü çeşme Kavurma olarak satılmaktaydı(soğuk çeşmenin kavurması değildi)

-Yedisu Fasulyesini bırakın bir kenara, biz Yedisu Standını göremedik

-Dut pekmezimizin ve balımızın da yeteri kadar tanıtılamadığı kanaatindeyiz.

Bunun yanı sıra cağ kebabı, döner ustaları, sağlıksız tereyağı, ekşimiş çökelek, İlimiz ile alakası olmayan yazarların stantları, başka bir ilin tanıtım günlerinden kalan sucuklar ilimizin değerleri değillerdi. Bunlara müsaade edilmemeliydi.”

“İLİMİZDEKİ SİYASİ AHLAK TANITIM GÜNLERİNE DE YANSIMIŞTI”

“Gezdiğimiz stantların hemen çoğunda İlçe kaymakamları, belediye başkanları ve Akp İlçe başkanları vardı.

Öncelikli olarak tanıtım alanın da denk geldiğimiz ve Kurum ziyaretlerimiz esnasında da misafirperverliklerinden ödün vermemiş olan başta Valilik yetkililerine, Kaymakamlarımıza ve onlara bağlı Kamu görevlilerine nezaketlerinden ödün vermedikleri için teşekkür ederiz.

Bunun yanı sıra iktidar partisinin bazı İlçe başkanlarına, İlimiz belediye başkanına ve ilçelerimizin bazı belediye başkanlarına da programda bize gösterdikleri yakın ilgiden ötürü teşekkür ederiz.

Bununla beraber gurbette tanıtılan ilimizin, tanıtımına katılmış bir siyasi parti İl başkanı ve ekibine sırtını dönüp giden, adeta düşmanlık besleyen siyasilerine de düşman olmadığımızı hatırlatmak isterim.

Bu şekilde davranan insanların da kendi ilçelerinden, kendi görüşlerinden veya farklı görüşlerden birkaç kişiyi dahi etkinlik alanına getiremeyişine de şahit olduk. Çünkü kendilerinden başka kimseyi beğenmeyen egoist insanlardı bunlar.

Ve buradan kendilerine seslenmek istiyoruz.

Siyaset ilimize daha iyi hizmet etmek adına yapılan güzel bir rekabet işidir, düşmanlık değildir.

Hele ki gurbette birbirine sırtını dönüp gitmek hiç değildir.’’

“MİLLİ GÖRÜŞ İKTİDARINDA YAPILACAK TANITIM GÜNLERİNDE İLİMİZ NASIL TANITILACAK”

“Eğer 2023 seçimlerinde halkımız yetkiyi Saadet Partisine verir ise tanıtım günleri de çok daha farklı olacaktır.

Tanıtım da Ülkemizde eşi benzeri olmayan doğal güzellikler(Güneşin doğuşu, Yüzen adalar, Kayalıklardan fışkıran doğal sular, yeraltı ve yerüstü zenginlikleri, yaban hayatı, tarihi ve doğal güzellikleri, yaz ve kış sporları) ile bu güzelliklere ulaşımın çok rahat olduğu bir İl olacak olan ilimiz tanıtılacak.

İstihdam da dışarıya göç veren değil, dışarıdan ciddi iş gücüne ihtiyaç duyulan ilimiz tesisleri tanıtılacak.

Doğal bir beslenme, talana müsaade edilmeyen bir doğa, her görüşten insanın kardeşçe yaşadığı bir il olarak tanıtılacak.

Bırakın şehrin insanını, şehrin kedisinin, dağda yaşayan kurdunun dahi hakkını alabildiği belki de ülkemizin en huzurlu ili olarak tanıtılacaktır.” (Haber Merkezi)