Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği'nce gelenekselleştirilen ‘Bingöl Başarı ödülleri Gecesi' etkinliklerinin 12’cisi görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Programa, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Milletvekillerinden Cevdet Yılmaz, Feyzi Berdibek, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Bingöl ilçe belediye başkanları, Siyasi Parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Moderatörlüğünü Ferhat Güzel’in yaptığı program Sadullah Turan’ın Kuran tilaveti ile başladı. Programın açılış konuşması Tavz Der Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Araç tarafından yapıldı.

“İyilik yapanların iyiliklerini övün ki iyiler çoğalsın”

Dernek başkanı Araç konuşmasında, “Sivil toplum örgütlerinin gönüldaşları toplumun öncü neferleridirler. Bu vazifelerini yaparken gönül dünyasında yer edinecek güzel işler yaparlar. Bizlerde elimizden geldikçe gönül dünyamızdaki güzellikleri sizlerle paylaşmak isteriz. Hz. Ali raduallahuanh bir sözünde, ‘iyilik yapanların iyiliklerini övün ki iyiler çoğalsın.’ Gecemizin ana teması da bu olsa gerek. Bizler de bu akşam iyilik ve güzelliklerin mimarlarını ödüllendirmek için bir arada bulunmaktayız. Allah çabalarımızı bereketli kılsın ve her daim hakkı düşünen ve hakkı söyleyen insanlardan eylesin.” şeklinde konuştu.

 

“2022 YILININ EN ACI OLAYI ARKADAŞIMIZ AYDIN TUTKAL’I KAYBETMEK OLDU”

Programda bir kız çocuğunu nehirden kurtararak Murat nehrinde akıntıya kapılan merhum Aydın Tutkal’ın faaliyet gösterdiği Genç İçin Bir Saat Derneğin Başkanı Anıl Korkut da söz aldı. Korkut, “Genç İçin Bir saat derneği olarak 2022 yılındaki en büyük kötü hadisemiz arkadaşımız Aydın Tutkal’ı kaybetmekti. Onun haricinde dernek faaliyetlerimiz başarılı bir şekilde geçti.2023 yılında ise daha hızlı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizi bu gecede bu ödüle layık gören Tavz Der’e teşekkür ediyorum, kusura bakmayın arkadaşımızı kaybettiğimiz için duygusal bir haldeyiz” diyerek sözlerine son verdi.

“BİNGÖL’ÜN KADİM DEĞERLERİNE HİZMET EDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Programda söz alan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “Bingöl’ümüzün kadim değerlerine hizmet eden herkese çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Tavz derneği ve iş adamlarına Bingöl’e olan katkılarında dolayı teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

“İNSANLARIN EN HAYIRLISI İNSANLARA HİZMET EDENDİR”

Gecede söz alan TMBB Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ise, “Gerek kurumsal gerek kişisel anlamda başarılar topluma hizmet anlamına geliyor. İnanıyoruz ki insanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir, iyilik yapandır, hayırlı işler peşinde koşandır. Bu anlamda burada ödül alan bütün kardeşlerimizi, kişileri ve kurumları canı gönülden tebrik ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Taş üstüne taş koyan, millete hizmet eden herkes takdire layıktır, biz de elimizden geldikçe toplum olarak bunu yapmalıyız. Tavz Der’e bu geleneğimizi bizlere hatırlattığı için, ihya ettiği için ve yaşattığı için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Programda bazı kategorilerde yılın başarılı kişi ve kurumları ödülleri takdim edildi.

Programda Bingöl başarı ödülleri gecesinde yılın kamu kurumu ödülü Bingöl Valiliği İl Özel İdare Genel Sekreterliği adına Enes Üçgül’e verildi. Üçgüle ödülü TMBB Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz tarafından takdim edildi.

Yılın girişimcisi ödülü Perdesan Tekstil yönetim kurulu başkanı Murat Öztürk’e verildi. Ödülü Bingöl Valisi Kadir Ekinci takdim etti.

Yılın spor ödülü Bocce sporu ile dünya şampiyonu olan Bingöllü Eda Sayak’a verildi. Sayak’ın ödülünü Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek takdim etti.

Gecenin en anlamlı ödülü ise Yılın Sivil Toplum Örgütü ödülü olarak Genç’te murat nehrinde boğulmak üzere olan bir kız çocuğunu kurtarmak için nehre atlayarak kızı kurtardıktan sonra akıntıya kapılıp kaybolan ve sonrasında cansız bedenine ulaşılan merhum Aydın Tutkal anısına Genç için bir saat derneğine verilmiştir. Ödülü dernek adına yönetim kurulu başkanı Anıl Korkut’a verildi. Ödül Bingöl belediyesi başkanı Erdal Arıkan tarafından takdim edildi.

Yılın üretici ödülü, Bingöl balını dünyaya tanıtan Zeki Çiftçi adına oğlu Sedat Çiftçi’ye verildi. Çiftçi’ye ödülü Muş Belediye Başkanı Feyat Asya tarafından takdim edildi.

Yılın Eğitim ödülü eğitimci Erhan Göçer’e verildi. Göçer’in ödülü Genç ilçe kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu tarafından takdim edildi.

Tavz Der onur ödülü ise Mehmet emin Düşer’e verildi. Düşer’in ödülü SGK pirimler daire başkanı Yakup Süngü tarafından takdim edildi.

Program, Bingöl’ün yöresel yemeklerinden zervet ikramı sonrası sona erdi. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_