Yedisu İlçe Kaymakamı Mehmet Kaya; “Geçtiğimiz yıl Coğrafi İşaret alan Yedisu Horoz Kuru Fasulyesi üretiminin artırılması kapsamında yapılması planlanan paketleme tesisi başta olmak üzere üretimi ve pazarlaması açısından da avantaj sağlayacak olan bir tarımsal kalkınma kooperatifinin kurulması zaruri görülmektedir” dedi.

Yedisu İlçe Kaymakamı Mehmet Kaya Başkanlığı’nda “Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kurulması” için değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Kaymakam Kaya’nın yanı sıra Belediye Başkanı Ömer İsen, kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.

FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl’de Yapıldı FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl’de Yapıldı

Toplantıda konuşan Kaymakam Kaya, “Geçtiğimiz yıl Coğrafi İşaret alan Yedisu Horoz Kuru Fasulyesi üretiminin artırılması kapsamında ilçemizde yapılan sulama ve tohum destek projeleri ardından tescilli fasulyemizin katma değer yaratması için yapılması planlanan paketleme tesisi başta olmak üzere üretimi ve pazarlaması açısından avantaj sağlayacak olan ilçemizde bir tarımsal kalkınma kooperatifinin kurulması zaruri görülmektedir. Bu kapsamda ilçemizde yaşayan üreten kadınların bilgilendirilmesi ve kooperatiflerin kurulması için çalışmalar başlatılmıştır. Planlı bir şekilde köylerimizde de üretim yapan vatandaşlarımızın da bilgilendirilecektir” dedi.

Muhtarların da desteğini beklediklerini ifade eden Kaymakama Kaya, toplantının hayırlı olmasını temenni etti.  (Haber Merkezi)