“Üreten çavuşlar bölgeye örnek olacak” diyen Çavuşlar-DER Başkanı Ahmet Kerey, “ Yıllardır planlanan yapımının, köyümüze tarım ve hayvancılık anlamında büyük katma değer sağlayacağı ‘Çavuşlar Köyü Göleti ve Sulama yatırımı Planlama ve Mühendislik Hizmeti İhalesi’nin 21.07.2022 tarihinde yapılacağı müjdesini aldık. Yapılacak ihale sonrasında etüt planlama ve mühendislik işlemleri yapıldıktan sonra Yapım ihalesi aşamasına gelinecek.

Böylece köyümüzde brüt 405 hektar tarımsal alan profesyonel olarak sulama imkanına kavuşacak. Planlanan yatırım sonrası ekonomik olarak köyümüz, köylümüz kalkınacak. Dışa göçün yerine, tarıma tarlaya gerçeklerimize dönüşlerin önü açılacak.

Özellikle değişen dünya şartlarında tarımsal üretim faaliyetlerinin böylesi anlamlı ve gerekli bir dönemde böyle bir yatırımın ilimize, köyümüze kazandırılmasını çok önemli olarak görüyor. Bu hizmetin köyümüze kazandırılmasında katkı ve desteklerini sunan başta Bingöl Milletvekillerimiz Dr. Cevdet  Yılmaz ve Feyzi Berdibek olmak üzere köy heyetimize ve emekleri katkıları  olan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyor teşekkür ediyoruz.

Bizler de yetiştirilecek tarımsal ürün ve toprak analizleri sonrasında elde edeceğimiz verilerle profesyonel tarıma kendimizi, tüm köy bireylerimizi hazırlamaya başlayacağız. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla önemli projelerimiz olacak (Üreten Çavuşlar Köyü)  bölgemize örnek olacak İnşallah.” Şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)