Konu ile ilgili yapılan açıklamada, her gün gelişen büyüyen şehrin daha yaşanabilir bir hale gelmesi için bir araya gelindiğine dikkat çekildi.

Bingöl'ün ortak akıl ile yönetilmesi ve sosyal entegrasyonun sağlanması ve sivil toplum, sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ağını güçlendirerek kentin ortak paydasına ilişkin hizmetler üretmek amacıyla düzenlenen ilk istişare toplantısı Bingöl'ün önemli STK’ları arasında yer alan 30 STK'nın katılımıyla yapıldı.

İlin sorun ve sıkıntılarını çözmek adına işbirliği halinde hareket edildiğine vurgu yapılan açıklamada, her alanda görünen sıkıntıların çözülmesi için müzakere ve istişarelerin hoşgörü içerisinde çözüme kavuşturulması için çaba harcanacağı ifade edildi.

Yol haritasının çizildiği görüşmede, "Bingöl İçin Bir Fikrim Var" sloganıyla geniş kapsamlı toplantı yapılması kararı alındı.

29 Eylül 2022 Perşembe günü saat 19.00'da Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılması kararı alınan toplantıya, Şehrin geleceğine ilişkin karar verirken kentteki faaliyet gösteren tüm paydaşların fikir ve önerileri bizim için öncelikli, önemli ve destekleyici bir rol olacaktır. (Haber Merkezi)