Üniversitenin genç Profesörlerinden, Ulusal ve Uluslararası alanda birçok ödül alan, enerji alanında uluslararası önemli dergilerin editörlüğünü de yapan Solmaz, öğrencilere "Bilim Gençlerle Kazanacak: Bilim İnsanı Olmak” konulu seminer verdi.

Kariyer günleri kapsamında Vali Güner Orbay Ortaokuluna gelen Prof. Dr. Ramazan Solmaz: Bilim insanının yaptığı işin seven, sürekli sorgulayan aynı zamanda meraklı ve araştırmacı ruhuna sahip, kararlı ve sabırlı, bilgide paylaşımcı, kendisine daima yüksek hedefler koyan ve bu hedeflere kararlı bir şekilde ulaşmaya çalışan, öz güveni yüksek, planlı ve sürekli not alarak çalışan, dünya bilimini sürekli takip eden, bilimde objektif ve tarafsız, okumayı seven ve mutlaka yabancı dil bilen yüksek hayal gücüne sahip ve mütevazi bir kişiliğe sahip olması gerektiğini ifade etti.

Bingöl’ün Servi köyünde okuduğu dönemle kıyasladığında şimdiki gençlerin daha büyük başarılar elde etmek için daha iyi şartlara sahip olduğunu ifade eden Solmaz “Disiplin, kararlılık ve sabırla çalışmanın iyi bir netice vereceğini hayatım boyunca gördüm. Velileriniz daha bilinçli ve sizler güzel başarılar elde edin diye her türlü fedakarlığa hazır. Bunun için sizler de öncelikle başarabileceğinize kesinlikle inanın. Bunun için ideallerinize uygun bir mesleği hedef olarak koyun. Bingöl’de de çok güzel başarılar elde edebileceğinize, ileride bizlerin gururu olacağınıza inanıyorum. Üniversitemizde de çok güzel bir alt yapı var. Laboratuvarlarımızda dünya bilimini yakından takip ederek çalışmalar yürütüyoruz. Sizleri de her zaman misafir etmekten büyük memnuniyet duyarız. Kariyer günleri kapsamında bizleri sizlerle buluşturan okul idaresine, öğretmenlerine ve sorularınızla seminerimize katkı yapan siz değerli öğrenci kardeşlerime çok teşekkür ederim." dedi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_