Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanları ile yaptığı toplantıda sahipsiz hayvanlar için çağrıda bulunarak, “Sokak hayvanları meselesi. Maalesef medyada çocuklara saldıran başıboş köpeklerle ilgili üzüntü verici hadiselere rastlıyoruz. Sahipsiz hayvanlarının yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız. Sahipsiz hayvanlar için lütfen ön alın, sıcak barınaklar kurarak pek çok gönül kazanabiliriz, kazanabilirsiniz. Barınaklar sorununu hep birlikte aşmamız gerek” ifadelerini kullanmıştı.

SOLHAN’DA ERDOĞAN’IN ÇAĞRISINA CEVAP GELDİ

Solhan Belediyesi ve Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü Derneği ortaklaşa sahipsiz hayvanlar için barınak ayarladı. Barınağa hayvanlar için yem ve diğer temel malzemeler de alındı.

Dernek tarafından yapılan açıklamada; “ Kış aylarında birçok sokak hayvanı özellikle yiyecek konusunda sıkıntı yaşıyor. Bizim dernek olarak zaten böyle bir çalışmamız vardı ama Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine çalışmalarımızı daha da hızlandırdık. İlçe belediyemiz ve diğer kurumlarımızla görüşerek neler yapabiliriz diye çalışma başlattık. İlk olarak bir barınak ayarladık ve yem ihtiyaçlarını karşıladık. Hem kurumlarımızdan hem de vatandaşlarımızdan ricamız sokaktaki canlarımıza sahip çıksınlar. Herkes kapısının önüne biraz yem bırakırsa bu canlarımız aç kalmaz. Bizim dernek olarak çalışmalarımız devam edecek” denildi. HABER MERKEZİ

Editör: MD MEDYA GROUP_