“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi”nin 107. yıl dönümü, Bingöl’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama programı Bingöl Şehitlik Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Bingöl Şehit Aileleri, Gazileri ve İnsan Hakları Derneği tarafından anıta çelenklerin sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Kutlama programının ikinci bölümünde şehir mezarlığında şehit mezarları ziyaret edildi. Burada şehitler için Kur’an-ı Kerim okutuldu, dualar edildi.

 ‘ŞEHİT AİLELERİ EMANETİMİZDİR’

Vali Kadir Ekinci ve eşi Tuba Ekinci, ‘18 Mart Şehitleri Anma Günü’ programı kapsamında, 5 Eylül 1992 tarihinde Genç Döşekkaya köyünde şehit olan Mehmet Akıncı’nın Yeni Mahallede ikamet eden ailesini ziyaret etti.

Şehidin ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Ekinci, ‘ Şehit aileleri şehitlerimizin bizlere emanetidir. Bu emaneti asla unutmayacak ve her daim emirlerinde hizmetlerinde olacağız’ dedi.

Vali Kadir Ekinci ve eşi Tuba Ekinci daha sonra, 13 Ağustos 2004 tarihinde Van Başkale'de şehit olan Er Mahmut Kalçık’ın Saray Mahallesinde ikamet eden ailesini ziyaret etti.

Şehit aileleri ziyaretinde Vali Ekinci, şehit ailelerine Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti. Ziyarette Ekinci hanımefendi de çocuklar ile yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi. HABER MERKEZİ