Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Bingöl 2'inci sıra milletvekili adayı Doç. Dr. Muhammed Köse, 14 Mayıs seçimlerinin ardından teşekkür mesajı yayımladı.

Köse, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin bilge lideri Sayın Devlet Bahçeli 'Lider Ülke Türkiye' hedefine ulaşmak, yeni yüzyılın Türk ve Türkiye Yüzyılı olmasını gerçekleştirmek ve Cumhur İttifakının 2023'te yüksek bir oyla kazanmasını sağlamak amacıyla ilkini 4 Eylül 2021 tarihinde yaptığı Bölge İstişare Toplantısıyla seçim hazırlıklarını Afyon'dan başlatmıştır.

Bu kapsamda bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatlarıyla 'Hattı Müdafaa Yoktur Sathı Müdafaa Vardır' ilkesiyle tüm yurtta yapılan muhtelif programlarla Anadolu adeta karış karış gezilmiş en ücra noktalara ulaşılmıştır.

Diğer taraftan bilge liderimiz de 'Aday Belli Karar Net' temasıyla mitingler düzenleyerek ülkemizin küresel bir güç olma yolunda Cumhurbaşkanımıza ve MHP'ye destek istemiştir.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin Adım Adım 2023; Lider Ülke Türkiye hedefinde; MHP'nin kadroları sırasıyla İl İl Anadolu, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma, Köyüm Benim Sohbet Toplantıları, Komşum Nasılsın Ziyaretleri ve Esnaf Ziyaretleri içerikli programlar yaparak ülke geneline ulaşmadık vatandaş bırakmamıştır. Ülke genelinde yapılan bu programlar Liderimiz tarafından görevlendirilen heyetlerce güzide ilimiz Bingöl'de de gerçekleştirilmiş ve halkımız tarafından yoğun bir ilgi görmüştür.

Bu yoğun çalışmalar neticesinde seçime hazırlıklı başlayan MHP, seçim arifesinde sahada gösterilen üstün gayretlerle başarılı bir sonuç almak suretiyle bir önceki seçimde almış olduğu oyu % 150 artırarak İlimizde seçimin kazananı olmuştur. Elbette bu sonuç yeterli değildir. Ancak bir sonraki seçimler için umut vaat etmektedir.

Seçim sürecinde Milletvekili adaylarımız, MHP il  ve ilçe teşkilatlarımız, Kadın Kolları, Ülkü Ocakları, Bingöl Kamu-Sen ve TÜRKAV Şube yönetimi, partimize gönül veren vatandaşlarımız ve dostlarımız tüm samimiyetleriyle çalışarak halkımızın teveccühünü kazanmışlardır.

28. Dönem Milletvekilli ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında yapmış olduğumuz seçim çalışmalarında;

Bizlerle yol yürüyen, teveccüh gösteren kıymetli hemşehrilerimize;

Süreci birlikte yürüttüğümüz Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları İl ve İlçe teşkilatlarımıza, Kadın Kollarımıza, Türkiye Kamu-Sen ve TÜRKAV Bingöl Şube ve sendikalarımıza;

Bizlerle beraber yürüyen dava arkadaşlarımıza ve dostlarımıza;

İlimizin kamu kurum ve kuruluşlarının, STK'ların değerli yöneticilerine;

Basınımızın güzide mensuplarına;

En kalbi duygularımla şükranlarımı sunarım.

28. Dönem Milletvekili Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl 2. sıra milletvekili adayı olarak şahsımı göstererek onurlandıran Sayın Genel Başkanımıza teşekkürlerimi arz eder; kendisinin liderliğinde bu kutlu davanın bir neferi olarak davaya hizmet yolunda mücadelemize devam edeceğimi kamuoyuna arz ederim." (Haber Merkezi)