Sağlık Bakanlığı 2024 atama takvimi için gözler ÖSYM'de… "Sağlık Bakanlığı başvuruları ne zaman başlayacak, kadro branş dağılımı açıklandı mı?" sorularına yanıt arayan adaylar, kılavuzun yayımlanmasını bekliyor.

Sağlık Bakanlığı Personel alımı yapacak. Fahrettin Koca Kılavuzun ÖSYM gönderildiğini ifade etmişti. Sağlık bakanlığı kaç personel alacak? Detaylar haberimizde…

Sağlık Bakanlığı 81 Şehir Hastanelerde görevlendirilmek üzere 36 bin yeni personel alımı yapılacak.

SON YAPILAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM’de gazetecilerin sorularını cevapladı. Sağlıkla ilgili teklife yönelik soru üzerine Koca, “Yapılması düşünülen bu düzenleme ile ilgili, özellikle bir yeni dönemde hastanelerimizde koordinasyon kurulu kurulması düşünülüyor. Bu koordinasyon kurulu ile ilgili hastanelerin daha verimli ve nitelikli ve koordinasyon içinde hizmet yapması hedefleniyor. Bunun dışında sözleşmeli personel sayımız 27 bine kadar idi, düzenleme ile 9 bin kişi daha ilave edilerek 36 bin sözleşmeli personel alımı söz konusu olacak.”

TERCİH KILAVUZU GÖNDERİLDİ

ÖSYM tarafından yayımlanacak olan tercih kılavuzu hazırlanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada Kılavuzun ÖSYM gönderdiğini ifade etti.

ALIM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Diyarbakır’da bayram için tatlı telaş Diyarbakır’da bayram için tatlı telaş

Personel alımının çok yakın zamanda duyurulması bekleniliyor.

Editör: MD MEDYA GROUP_