21 Kasım günü akşam saatlerinde kişisel sosyal medya hesaplarından, tehdit edildiği yönünde paylaşımda bulunan AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar; “Siyasetin dip yaptığı nokta… Evime kadar takip edilerek tehdit edildim. Hiçbir ekonomik ve siyasi hedef gözetmedim ve gözetmeyeceğim. Yola çıktığım ilk günkü gibi inandığım yolda yürümeye devam edeceğim” beyanında bulunmuştu.

Bingöl gündeminde geniş yankı uyandıran tehdit olayıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıklayan Sağlar, yeni bir açıklama daha yapıp konuyu noktaladı.

“ÖZÜR DİLEDİLER”

Tehdit olayına karışan kişilerin kendisinden özür dilediğini bildiren Başkan Sağlar; “Bazı uygun olmayan söz ve davranışlar konusunda muhatapların konuya açıklık getirmeleri, şahsıma yönelik haksız bazı algılara yönelik üzüntülerini ifade etmeleri ve özür dilemeleri ile konu sonuçlandırılmıştır. Bu kabil temelsiz konular ile kamuoyunun ve şahsımın bir daha meşgul edilmemesini diliyorum” dedi.

Şahısların kimlik bilgilerine ilişkin bilgi paylaşmayan Başkan Sağlar, konunun hukuki boyutuyla ilgili soruyu da “Süreç devam ediyor. Bu konuda da bir kararımız olacak” diye yanıtladı.