AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar yaptığı açıklamada bölgeleri ayırt etmeden, dedikodu ve fitnelere alet olmadan Bingöl’ü yatırım ve istihdamla büyüttüklerini örneğin  tarım ve hayvancılık alanında ülkemizin en büyük yatırımı olan Bölgesel Kalkınma Projesi Sütaş’ı Bingölümüze kazandırdıklarınıbelirterek şehrimizde süren yatırımları özetledi. Sağlar, AK Parti’de çalışmaların talimat ile değil ortak akıl ve istişare ile yapıldığını vurgulayarak şöyle konuştu: “Şehrimiz son 20 yılda AK Parti yatırımlarıyla adeta yeniden imar edilmiştir. Partimiz son 20 yılda yatırımlarla Bingöl’e damgasını vurmuştur. Bingöl’de Ulaşım ve Haberleşme alanında 6 milyar lirayı aşan bir yatırım gerçekleşti. İl ve ilçe karayollarında 6 adet proje de devam etmektedir. Yine son dönemde güvenlik yolları kapsamında Kığı Bilice yolu tamamlanmış, Genç Yenisu, Solhan Yenibaşak yolu yatırımı devam etmekte, Karlıova Yedisu yolunda ise sıcak asfalt çalışmaları yakındabaşlayacaktır. Yapımı 15 yıl atıl kalan Bingöl Havalimanı ve 10 yıla yakın yarım bırakılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni tamamlamakta yine AK Parti’ye nasip olmuştur. Bu yıl inşallah 500 yataklı yeni hastanemizin yapımına başlanarak büyük bir kampüsü olan Şehir Hastanesi statüsünde bütün hastanelerin birleştiği modern bir yatırımı ilimizin ve vatandaşımızın hizmetine sunacağız. 

Bingöl Üniversitesi’ni kuran, bütçelerle geliştiren, büyüten yine partimiz olmuştur. 

Son 20 yılda bitkisel üretim 5 kat, hayvansal üretim değeri ise 15 kat artışla 2 milyar lirayı aşmıştır.Dikkat çeken bir diğer üretim alanı ise Alabalık’tır. Özlüce Barajı’ndan geçen yıl 325 ton alabalık üretimi yapılarak bölge illeri aşan bir üretim rakamına ulaşmıştır.

Organize Sanayi Bölgesi, İş Geliştirme Merkezi, Tekstilkent, 501 işyeri kapasiteli 3. Kısım Sanayi Sitesi yatırımları sanayi ve teknoloji alanında şehrimizde yapılan yatırımlardır. Yeni dönemde Teknokent, sanayi bölgelerinin büyütülmesi, tekstil fabrikalarının bütün ilçe ve beldelerde açılmasıyla istihdamı arttırma çalışmaları devam edecektir.

TOKİ yatırımlarıyla depremin izleri kısa sürede kaldırılmış, yeni mahalleler inşa edilmiş, okul ve kamu binalarının tamamına yakını yenilenmiştir.Belediyelerimizin ve İl Özel İdare hizmetleri ise yer yıl artarak istikrarlı bir şekilde yükseltilmektedir. 

20 yılda ilimize sağlanan yatırımlar artarak devam etmiştir. Bu yatırımların şehrimize kazandırılmasında partimizde görev almış milletvekillerimizden mahalle başkanımıza sandık müşahitimize kadar herkesin katkısı ve emeği olmuştur. Bu hikayenin kahramanı milletimizdir.

Partimizde istişare, ortak akıl ve işbirliği ile hareket edilmektedir. Kimse kimseye talimatla iş vermez, iş görülmez. Bu anlayışla Milletvekillerimiz, Genel Merkezimiz, Yerel Yönetimlerimiz, İl ve İlçe bütün teşkilatlarımız omuz omuza halkımıza ve toplumumuza hizmet etmekteyiz. Partimizde kişilerin sıradan menfaatleri değil milletimizin ali menfaatleri gözetilmektedir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde AK Parti kadroları olarak bizler, şehrimizin yatırım almasına, gelişmesine, büyümesine katkı sağlamak için üretmeye, istihdam sağlamaya ve çalışmaya devam edeceğiz.

Editör: MD MEDYA GROUP_