AK Parti Bingöl heyeti merkeze bağlı Şaban köyünde düzenlenen kahvaltı programında bölge muhtarlarıyla bir araya geldi. Programa AK Parti Bingöl Milletvekilleri Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek’in yanı sıra Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, İl Genel Meclis Üyeleri ve parti yöneticileri ve Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak,  bölge köy muhtarları katıldı.

GERINDAL’A TIRMANDILAR

Heyet kahvaltı programının ardından bölgede bulunan 2 bin 400 metre rakımlı “Gerındal” krater gölüne gitti. Huzur ortamında güzelliklerimizi keşfetmeye devam edeceğiz diyen TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şaban köyünde bölge muhtarları ile kahvaltılı toplantı yaptık. Ardından 2400 m civarında olan ‘Gerındal’ krater gölüne gittik. Bu mevsimde hala karlı olan bölgede karlı pekmez dondurması yedik. Huzur ortamında güzelliklerimizi keşfetmeye devam edeceğiz.” dedi.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan ise yaptığı paylaşımda karlı pekmez ile serinledik diyerek, “Şaban Köyümüzde bölge muhtarlarımızla bir araya gelip, istişare toplantımızı gerçekleştirdik. Akabinde eşsiz manzarasıyla hayranlık uyandıran Gerindal Krater Gölü’nü ziyaret edip ‘karlı pekmez’ ile serinledik” ifadelerini kullandı.