Gelecek Partisi (GP) İl Başkanı Muhittin Ağırbaş; “Bingöl devlet hastanesi bünyesinde patlak veren rapor olayı derinleştirilerek araştırılmalı. Ucu kime dokunuyorsa dokunsun geri adım atılmamalı. Sahte rapor ile devlet ciddi manada zarar etmektedir.”

Gelecek Partisi (GP) İl Başkanı Muhittin Ağırbaş, “Usulsüz Rapor” operasyonu çerçevesinde yapılan gözaltı olayları ile ilgili açıklama yaptı.

Bakan Çavuşoğlu’ndan Esnaf Ziyareti Bakan Çavuşoğlu’ndan Esnaf Ziyareti

Ağırbaş, şu açıklamada bulundu:

“Bingöl devlet hastanesi bünyesinde patlak veren rapor olayı derinleştirilerek araştırılmalı. Ucu kime dokunuyorsa dokunsun geri adım atılmamalı. Sahte rapor ile devlet ciddi manada zarar etmektedir. Araç, engelli, evde bakim vs. tüm raporlar araştırılmalı ve kim varsa ortaya çıkarılmalıdır. Bu olayın siyasi ve iktisadi tarafının da araştırılarak kamuoyu aydınlatılmalıdır. İlimizin bu nahoş olaylarla anılması kabul edilemez. Memleketimizin kadim insanları bu şaibeden kurtulmalı. Hastanemizde görev yapan mümtaz şahsiyetlerin bu işten ciddi rahatsızlığını da biliyor anların da adına konu bir önce araştırılmalı ve herkesin rahat ve töhmet altında kalmadan normal yaşantılarına kaldığı yerden devam etmeleri en doğal haklarıdır.  Konu çaycı, berber, kantinci, büfecilere yıkarak geçiştirilmeyeceği kadar ciddidir.” (HABER MERKEZİ)