Depremzedelere yönelik yardım faaliyetleri sürüyor. Bu yardımlardan biri de pasta imalatçıları sektöründen geldi.

Bingöl'de faaliyet yürüten pasta imalatçıları, Bingöl Merkez Kültür Mahallesinde bulunan GSB Mürsel Paşa Erkek Öğrenci Yurdunda misafir edilen 179 kişiden oluşan toplamda 50 aileye 50 adet özel yaş pasta hazırlayıp Umut Kervanı Bingöl aracılığıyla teslim etti.

Umut Kervanı Bingöl Başkan Yardımcısı Refik Gönül, pasta imalatçısı ustalara ve işletmelere teşekkür edip pastaları dernek gönüllüleri ile beraber yurtta kalan 50 depremzede aileye teslim etti.

"Bingöl’deki tüm pasta imalatçılarına teşekkür ederiz"

Yapılan ikramla ilgili açıklamalarda bulunan Gönül, "Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak Kültür Mahallesi Mürsel Paşa erkek Öğrenci Yurdunda ikamet eden depremzede kardeşlerimizi ziyaret ettik.  Bu ailelerimize Bingöl’de pasta imalatı yapan kardeşlerimizin bize teslim etmiş olduğu 50 adet yaş pastayı 179 kişiden oluşan toplamda 50 aileye her aileye birer adet olmak üzere pasta imalatçısı kardeşlerimizin yaş pasta hediyelerini teslim ettik. Bingöl’de faaliyet yürüten tüm pasta imalatçıları depremzede ailelere ve çocuklara pasta yaptılar. Biz de bu kardeşlerimizin hediye ettiği pastaları getirdik ve buradaki depremzede çocukların ve ailelere teslim edip güler yüzüne hep beraber ortak olduk. Buradan Umut Kervanı derneği olarak Bingöl’de faaliyet yürüten tüm pasta imalatçısı kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Bizler de elimizden geldikçe ilimizde misafir edilen veya ikamet eden depremzede kardeşlerimize ayni ve nakdi yardımlarımızı sürdürmekle beraber onların dertlerine ortak oluyor ve var gücümüzle üye ve gönüllülerimizle beraber yaralarına merhem olmaya çalışıyoruz. Depremzede misafirlerimize de sabırlar diliyoruz. Bir kez daha tüm Türkiye’ye geçmiş olsun diyor tüm depremzede kardeşlerimize sabırlar diliyoruz. Allah bir daha böyle kötü günler yaşatmasın, birliğimizi ve beraberliğimiz daim etsin. Allah hayır sahiplerinden razı olsun." ifadelerini kaydetti. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_