Bingöl'e hizmet etmek amacıyla çıktığı bu yolda, toplumun her kesimini göz önünde bulundurmak suretiyle hizmet etme gayesi taşıdığına dikkat çeken Ersoy Öten: "Bingöl'ün sorunlarını iyi biliyoruz, bu soruların çözümlerini de iyi biliyoruz ve biz bu soruları çözmeye talip olduk. Bingöl insanımızın bizleri yerine getirmediğimiz vaatlerle değil, yapacağımız hizmetlerle hatırlamalarını istiyoruz. Yıllarca küçücük çocuklarımızı, hasta insanlarımızı tedavi etmek için başka şehirlere götürmek zorunda bırakılışımız. Bu durum beni her zaman çok üzmüştür. Yeniden Refah Partisi Bingöl'den vekil çıkarır çıkarmaz derhal atıl durumdaki sağlık tesisleri her türlü ekipmanla donatılıp, doktor ihtiyaçları son sürat giderilecek, akabinde herkesin vaat ettiği ama yapılmayan eğitim araştırma hastanesinin yapılması için çalışmalara başlanacak" ifadelerini kullandı.

Uygun koşullarda uygun istihdam ortamları sağlanıp, gençlerin yasadışı yollarla yurtdışına gitmelerinin önü'nün kesileceğini belirten Öten, Hayvancılık için elverişli ilde, hayvancılığın geliştirilmesi için gerçekçi adımların atılacağının altını çizerek,  gençlerin tarım ve hayvancılıkta aktif rol almaları için gerekli desteklerin verileceğini ifade etti.

Öten devamında söyle konuştu:  "Turizm sektörünün Bingöl'de gelişmesi için gerekli adımlar atılacak. Hedeflerimize ulaşmak için liyakat ve ehliyet ilkelerine önem verilecek. Kayıtdışı istihdamın ve fazla çalışmanın önüne geçmek için denetimler gerçeklik boyutu kazanacak. Bingöl engelliler için yaşanabilir bir il olacak, kadınlar için gerekli istihdam alanları oluşturulup yine gerekli sosyal alanlar oluşturulacak. Öğrencilerin barınma sorunları çözülecek. Tüm ilçelerimizde üretim yapıp üretimden öğrencilere gelir elde edilmesi için modern teknik liseleri kurulacak"

Editör: MD MEDYA GROUP_