Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Toplantısında aşağıdaki gündem maddeleri görüşüldü:
1- Çöp toplama alanlarının yetersizliği nedeniyle belirlenen 5 (beş) yeni noktada çöp konteyneri ihtiyacı hâsıl olmuştur. Bu kapsamda yaklaşık maliyet çalışması yapılmaktadır.
2- Gün içinde OSB’ye geliş gidişlerde meydana gelen ulaşım sıkıntısının çözümü için kooperatif tarafından hat güzergâhı eklenmesi veya servis talepleri bulunmaktadır.
3- Son zamanlarda yaşanan hırsızlık olaylarının artması nedeniyle giriş tak ünitesinde 7/24 güvenlik/bekçi ihtiyacı bulunmaktadır.
4- OSB sınırları içerisinde bulunan Enerji Nakil Hatlarının yer altına alınması.
5- Genç yol ayrımından OSB sınırına kadar olan yolun genişletilmesi ve yol üzerinde bulunan virajın düzeltilmesi.
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantı, firma yetkililerinin talep ve sorunlarını dile getirmesi ile sona erdi.
Toplantıya Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Nurullah Çiftçi, Bingöl İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Müteşebbis Heyeti Üyeleri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_