Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) 28. Dönem Bingöl Milletvekili Aday Adaylığı başvuruları sürüyor. Beraberindeki heyetle AK Parti İl Başkanlığı’na giden İş İnsanı Ahmet Burkankulu, müracaat dosyasını İl Başkanı Haşim Sağlar’a takdim etti.
Burada kalabalığa hitap eden Burkankulu, halis niyetçe çıkmış oldukları yolda memlekete hizmet etme gayretlerinin olduğunu, bunun için her türlü fedakarlığı da ortaya koyacaklarını ifade etti. ‘Niyet hayır, akıbet hayır olsun’ diyen Burkankulu, destek taleplerini iletip, tüm aday adaylarına başarılar diledi.
“İSTİHDAM VE EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ OLACAKTIR”
Başvuru sonrasında Bingöl Online’a değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Aday Adayı Ahmet Burkankulu: “Derdimiz; şehrin geleceğine güzel dokunuşlar yapmak, gençlerimizin umutsuzluğunu unutturmak, istihdama yönelik adımları büyüterek iş, aş derdini sonlandırmak ve insanlarımızın hayır duasında kalıcı bir yer edinmektir. Şehrin sosyoekonomik durumunu iyi analiz ediyor, ihtiyaçları belirliyor, gelecekte bugünün var olan sorunlarının nasıl çözüleceğine dair kafa yoruyoruz. Özellikle istihdam alanında atılacak adımlarla ilgili önerileri de dinliyor, şehrin kapasitesi, ulaşılabilirliği, hammaddeye ulaşımı gibi detayları de irdeliyoruz. İş hayatının içerisindeyiz, siyasetin ve kamunun destekleriyle istihdam alanında ciddi atılımlar yapılabileceğini görüyor ve biliyoruz. Yolu, köprüyü yapmak elbette önemlidir ama bu yüzden diyoruz ki, önceliğimiz istihdam olacaktır. Bununla birlikte eğitim konusu önceliyoruz. Eğitim kurumlarının fiziki gelişimi, öğrencilerimiz için yaratılacak fırsatlar gibi konuları da eğitim camiamızla birlikte masaya yatırarak çözüm üreteceğiz”
“ÜLKENİN GELECEĞİNİ MASANIN SÜSLÜ VAATLERİNE KURBAN EDEMEYİZ”
Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerini aktaran Ahmet Burkankulu, 2002’de büyük bir kriz sonrası AK Parti tarafından devralınan ülke yönetiminin kısa sürede toparlandığını ve atılım hamleleriyle bölgesinde ve dünyada önemli bir konuma geldiğini söyledi.
Altılı masa olarak nitelendirilen ittifakın bu ülkenin yarınlarına dair bir derdi olmadığını, tek dertlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı düşürmek olduğunu anlatan Burkankulu: “Bugün ekonomik birtakım sıkıntılar üzerinden algı yaratıp bundan çıkar sağlama yolunu tercih eden bu Millet İttifakının süslü cümleleri, somut olmayan vaatlerine kanarak bu ülkenin geleceğini heba edemeyiz. Milletimiz gerçeklerin farkında, Allah’ın izniyle millet ittifakının algılarına ve propagandalarına fırsat vermeyecektir” diye konuştu.
“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ETRAFINDA KENETLENECEĞİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülke itibarına, dünyada ve bölgesindeki varlığındaki etkisine dikkat çeken Burkankulu, başkalarının önünde eğilmeyen, el pençe durmayan, ülke çıkarlarını korumada dik bir duruş sergileyen Erdoğan’ın cesaret timsali olduğunu ve Türkiye’nin Erdoğan’a ihtiyacı olduğunu vurguladı.
Avrupa ülkelerinin Erdoğan düşmanlığının Türkiye’deki propagandasını yapan millet ittifakının kime hizmet ettiğini herkesin gördüğünü ifade eden Burkankulu: “Bu ülkeyi kızgınlıklarımıza, bir anlık öfkemize yenilerek karanlığa gömemeyiz. Cumhurbaşkanımızın bu ülkeyi nereden nereye taşıdığını anlatmaya sayfalar yetmez. Heykel açılışı yapan, otoban yapanı eleştiriyor. Ülke yönetimini ele alacak olsalar, bugün adaletten, liyakatten bahseden bu zümrenin ülkeyi kimlere teslim edeceğini hepimiz görüyoruz, biliyoruz. Allah’ın izni, milletimizin güçlü desteğiyle etrafında kenetlenip ülkece destekleyeceğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde güçlü Türkiye yolunda yola devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: MD MEDYA GROUP_