İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali V. Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Üyeleri ile ilgili temsilciler katıldı.

7 Şubat 2022 Pazartesi günü başlayacak olan 2021-2022 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde okullarımızda alınan covid-19 tedbirleri, öğrencilerin sağlıklı bir ortamda okullarına ulaştırılması, trafik denetimleri, okul çevrelerinin güvenliği, okullarda kurulan güvenlik kameralarının çalışılabilirliğinin kontrol edilmesi, okul çevrelerinde metruk olduğu tespit edilen binalara ilişkin alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi, hassas olduğu belirlenen okulların bulunduğu yerlerde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusu başta olmak üzere açık sigara satışının önlenmesi, okul çevrelerinde bulunan internet cafe/oyun salonları vb. yerlerin denetlenmesi ile ilgili kurumlar arasında işbirliğinin sağlanması konuları ele alındı.

Toplantı sonunda Vali V. Fatih Kaya katılımcılarla görüş alış verişinde bulunarak dilek ve önerilerini dinledi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_