Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Bingöl’deki eğitim kurumlarında yapılan incelemede 19 yapının risk teşkil ettiği belirlendi. Bu yapılardan biri de Bingöl Öğretmenevi. Öğretmenevinin riskli olduğu gerekçesiyle boşaltılması nedeniyle, kurumda işçi olarak çalışan 7 kişi işsiz kaldı.
Mağduriyetlerini dile getiren işçiler, “Bingöl Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün yıkım kararı alındığından dolayı tahliye kararı alındı. Bu kurumda yıllardır çalışan işçiler olarak işsiz kaldık. Her birimiz bu kurumda 12-20 yıldır çalışıyoruz. Öğretmenevinin yıkılacak olması ve yeni yer tahsis edilmemesi nedeniyle mağdur edildik” dediler.
Yeni öğretmenevi yapılıncaya kadar Gençlik Spor İl Müdürlüğüne tahsisli bulunan konukevinin öğretmenevi için tahsis edilmesini isteyen işçiler, şunları söyledi: “Kurumumuz Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ait konukevinin geçici tahsisini talep etmiştir. Yapılan görüşmelerde konukevinin Bingöl Spora tahsis edildiği belirtilmiştir. Bu problemlerin aşılması için konukevinin geçici tahsisi mümkündür. Öğretmenevi çalışanları olarak mağduriyetimizin giderilmesi için valilik ve siyasi makamlardan çözüm bekliyoruz.” (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_