23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi İlimiz Merkeze bağlı Gözeler Köyü’nde bulunan Borsa İstanbul Gözeler Haraba İlkokulu/Ortaokulu' nda da coşkuyla festival olarak kutlandı. Öğrencilerin gönüllerince eğlenip çoştuğu festival, haftasonu olmasına karşın öğretmenler, velilerin, köylülerin yoğun katılımı ile doyasıya eğlenceli gerçekleşti.

Festivalin organizatörü de olan Okul öncesi Öğretmeni Elanur Korkmaz tarafından kumbara hediyesi edilip toplu fotoğraf ile festival sona erdi.

Festival organizatörü Okul öncesi Elanur Korkmaz yaptığı açıklamada "tüm o yorgunluğa, emeğe çocukların yüzündeki tebessümü görünce değdi ve samimiyet dolu gülümsemesine paha biçilemez, amacım program, tören benzeri resmi 23 kutlaması olsun istemedik ve bu kutlama programlarından uzak öğrencilerin gerçekten de çocuk bayramı olarak kutlanması idi ve festival olarak düzenlemeye karar verdik ve bunu başarabildiğimize memnunum, bu gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve biz okul olarak bayram havasında Festivali başarabildik ve bunun için emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi .

Ayrıca Öğretmen Korkmaz; yarının sahibi bugünün çocuklarına, tasarrufların kendileri  ve ülke ekonomisi için taşıdığı önemden bahsedip öğrencilere "harcama", "yardım", "birikim", "yatırım" konularında farkındalığın ve para biriktirmek için hedef koymanın öneminin altını çizdi ve öğrencilere küçük tutarlarla da para biriktirilebileceğini anlatıp tüm çocukları tasarrufa özendirmek amacıyla üzerinde kendi fotoğraflarının bulunduğu birer kumbara hediye etti.

Hediye kumbaralarını teslim alan öğrencilerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu, “öğrencileri seviyorum ve hayatlarına dokunmayı iz bırakabilmeyi seviyorum” diyen idealist Okul öncesi Öğretmeni Elanur Korkmaz; “Geldiğim günden beri öğrencilerime hep çeşitli konularda farkındalık, sevgi, saygı gibi insanı duygularına önem vermeleri gibi konularda aşılamaya çalıştım ve pozitif ayrımcılık uyguladım bu gün ise tasarruf konusunda bir adım attık inşallah çok faydalı olacaktır.” dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_