Bingöl’de 4-6 yaş arası çocukların kişisel gelişim ve değerler eğitiminin verildiği Bingöl Kalem’der bünyesinde faaliyet gösteren Yarım Elma Çocuk Kulübü ile Oyun Evi yılsonu müsameresi yapı. Selahattin Eyyubi Anadolu imam hatip lisesi konferans salonunda gerçekleşen programa kreş çocuklarının aileleri başta olmak üzere halktan yoğun katılım oldu.

Etkinlikte çocuklar yıl boyu öğrendiklerini sergilediler. Kuranı kerim tilaveti ile başlayan program ilahi, ezgi, ayet ve hadis sunumları ile devam etti. Programda tüm çocuklara başarı belgesi ve plaketler takdim edildi. Plaketleri anneleri tarafından verilen çocukların neşesi programa renk kattı. Coşkulu ve eğiticilik yönü zengin olan programda davetlilere keyifli bir program sunulmuş oldu. 

Program ile alakalı açıklamalarda bulunan Kreş yetkilileri yaptığı açıklamada; Resulullah aleyhisselamın Buhari’de geçen bir hadisinde şöyle buyuruyor; “Her çocuk İslam fıtratı üzere doğar sonra anne babaları onu Yahudi, Hristiyan veya Mecusi yapar” hadisi şiarında çocukların fıtratı üzere kalabilmeleri, temel eğitim, kişisel gelişim ve değerler eğitimiz noktasında faaliyet yürüyoruz. Yıl boyunca çocuklarla çeşitli eğitici programlar icra ettik. Kişisel bakım, adabı muaşeret, ayet, hadis ezberleri, birbirinden farklı çocuk oyunları, topluma adaptasyon programları gibi zengin içerikli programlarımızda eğitim yılını tamamlamış olduk. Çocuklarda ailelerinin de gözlemleriyle çok yönlü müspet gelişimler gözlemekteyiz. Çocukların gelişimiyle birlikte ailelerin ve çocukların memnuniyeti bize bu eğitimin ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmış oluyor. Unutmamak gerekir ki temel eğitim ailede başlar ve en kalıcı eğitim ailede verilen eğitimdir.” ifadelerine yer verildi.                   (HABER MERKEZİ)