Haber: MEDENİ YOLDAŞ

Sosyal medyada kurulan ”minik çocuklar ekibi“ sayfası kendi çabalarıyla başlattıkları proje kapsamında kırsal bölgelerde bulunan okullara el uzatıyor.

 Şuan büyük bir aile olduklarını ve ihtiyaçların giderilmesi konusunda ellerinden gelenleri yaptıklarını belirtiler. Köy okullarında okuyan çocuklara mont bot kışlık ihtiyaç ve eksik olan tüm materyalleri toplayıp Köy okullarını ziyaret ederek çocukların yüzlerini güldürüyorlar.

Ekibin gönüllülerinden biri olan Yasin Alkan ”Diyar Orhan Öncülüğünde başlattığımız bu projemizi iki yıldır devam ettirmekteyiz mont, bot kışlık ihtiyaç sağlamak için bir araya gelen koca bir ekibiz yaklaşık 10 bine yakın çocuğa ulaştık. Köy okullarında okuyan öğrencilerin ne durumda okuduklarını hepimiz biliyoruz, onun için de ufakta olsa yardım etmeye karar verdik. Ve minik çocuklar ekibi projesini hayata geçirdik sosyal medya hesaplarından bize ulaşan, köy okullarında öğretmenlik yapan öğretmenler tarafından gönderilen fotoğraflardan da belli oluyor eksiklikler, bizde bu ihtiyacımız olan ürünleri Instagram sayfamızdan yayınlıyoruz. Gönlü temiz iyi yürekli halkımız insanlarımız elinden geleni yapıyor ve bize ulaştırıyorlar bizde köyleri tespit edip oraya etkinlik düzenliyoruz, etkinlikte çocuklara mont botları ve varsa çorapları atkı bere ve eldivenleri giydirilir onlar ile pasta keseriz halaylı eğlenceli bir şekilde günümüzü bitiririz” diye konuştu.

 Toplanan Yardımlar Diğer İllere de gönderiliyor

 Yardımlar Bingöl dışında diğer illerde bulunan okullara da büyük bir titizlikle paketledikten sonra kargoyla gönderiyorlar. Van, Hakkâri Ağrı, Sakarya gibi illere ve ilçelere gönderilen paketler, öğrenci ve öğretmenleri mutlu ediyor