Bingöl’ün Eğitimin kalitesinden, ilimizin eğitimdeki sıralamasından daha önemli görülen ve çabanın harcandığı Milli eğitim müdürü atamaları sona ererken son müdür; Halil Yücel, Rahmi Güney’den görevi devraldı. Yücel göreve başlama mesajı yayınladı.

Halil Yücel’in yayınladığı mesaj;

“Zengin kültürel geçmişe sahip, pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan kadim şehrimiz Bingöl’e, İl Milli Eğitim Müdürü olarak hizmette bulunacak olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim.

Şahsıma böylesine onurlu bir görevi tevdi eden Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e şükranlarımı arz ederim.

Bulunduğumuz makamların bizlere emanet edilen hizmet ve icra makamları olduğunu hiç unutmadan; kapımızı ve gönlümüzü bütün Bingöllülere her zaman açık tutacak, mesai mefhumu ve kişi ayrımı gözetmeden en iyi şekilde hizmet etmeyi en temel ilkemiz olarak benimseyeceğiz.

Tüm mesai arkadaşlarımızla Bakanlığımızı lâyıkıyla temsil etmek; eğitim, sağlık, sanayi ve ulaşım yatırımlarıyla her geçen gün gelişen Bingöl’de, her bir vatandaşımıza çağımızın niteliğine uygun eğitim hizmeti sunmak üzere canla başla çalışacağız.

En ücra köyümüzde eğitim gören bir öğrencimizin, merkezdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerle aynı nitelikte ve kalitede eğitim almasını sağlamak üzere tüm imkânlarımızı seferber edecek, öğrencilerimizi sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle her zaman destekleyeceğiz.

Şehrimiz Bingöl’de; öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızla birbirimize kenetlenecek ve kocaman bir aile olacak; tarihimizin, kültürümüzün ve medeniyetimizin kadim şehri Bingöl’ümüzü hep birlikte bir adım daha ileri götürme gayretimizi her daim sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle vazifeme başlarken; bu şehre ve aziz insanlarına hizmet eden görevi devraldığım İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney’e, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize, meslektaşlarıma ve şahsıma gösterdikleri ilgiden dolayı Bingöl halkına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”