2023 Genel seçimler için geri sayım başladı. Milletvekili aday adayı olmak için teşkilatlardan istifa süreci devam ederken Bingöl’den ilk istifa CHP Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı’dan geldi.

Milletvekili aday adayı olmak için ilçe başkanlığından istifa ettiğini açıklayan Canlı şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet Halk Partisi Solhan İlçe Başkan’ı olarak örgütümüzün takdiri ile 2019  yılında göreve geldiğim günden bugüne, İlçe Başkanı olarak emektar ,cefakar ,sabırlı,vefalı örgütümüz ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını ve mücadelesini Solhan’da  yükselttik.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde,

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, İkinci Yüzyıl Vizyonumuz ile halkın iktidarını kuracağımız bir medeniyet tercihi ,demokrasi ,ekonomik kalkınma siyasal anlayış tercihi olacak 2023 Genel Seçiminde partimize ve halkımıza milletvekili olarak görev yapmak için, Cumhuriyet Halk Partisi Solhan İlçe Başkanlığı’ndan ayrılıp Milletvekili Aday Adayı oluyorum.

Uzun yıllar “Hak, Hukuk, Adalet” için birlikte görev yaptığım ,haksızlıklara beraberce ses yükselttiğimiz Yönetim Kurulu arkadaşlarıma ve desteğini emeğini esirgemeyen değerli Solhan Örgütümüze çok teşekkür ediyorum.

İnanıyorum ki; Hak galip gelecek, halk galip gelecek..!”

Editör: MD MEDYA GROUP_