Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile Türkiye genelinde düzenlenen “Adım Adım 2023 Köyüm Benim Sohbet Toplantıları” Genç ilçesinde gerçekleştirildi. İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MYK Üyesi Eyüp Gönültaş, MYK Üyesi Muhammed Köse, MHP İl Başkanı Osman Baran, Genç İlçe Başkanı Nurullah Güçden ve partililerin katıldığı programın ilk ayağı Servi Köyünde gerçekleştirildi.

MYK Üyesi Muhammed Köse'nin köyü olan Servi'de büyük bir coşkuyla karşılanan heyet burada vatandaşlar ile sohbet edip 2023 seçimleri için destek istedi. 

Heyet daha sonra Genç ilçesinde esnaf ve güvenlik korucuları ile bir araya gelerek talep ve beklentileri dinledi.  İlçede faaliyet gösteren bir kahvehanede vatandaşlarla buluşan ve programa ilişkin açıklamalarda bulunarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin selamlarını getirdiklerini ifade eden İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, "Bugün insanlık tarihini anlatan, istikbalin bütün heyecanını suyunda yaşatan Murat Nehri'nin yiğit insanlarını görmeye geldik. Memleketimiz belki de tarihindeki en önemli dönemlerinden birisini yaşıyor. Hemen yanı başımızdaki komşularımızdaki gelişmelere hep birlikte şahitlik etmekteyiz. Suriye'de yaşanan iç savaşın sebep olduğu tahribatlar, İran'da meydana gelen karışıklıklar, Kafkaslarda tarihin seyrinin değişmesi, Karadeniz'in kuzeyinde emperyalist güçler tarafından körüklenen savaş, Akdeniz'de suların ısınması. Tüm bu gelişmelerin tam ortasında Allah'ın bizlere bir lütfu olan aziz vatan toprakları, adeta hem insanlık için hem de insanlığın geleceği için umut kapısı haline gelmiştir. Şükürler olsun ki; 2016 tarihinde gerçekleşen 15 Temmuz FETÖ'cü Darbe girişiminin ardından, milletimizin aklıyla, Liderimiz Sayın Devlet Bahçelinin öncü rolüyle ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın müstesna duruşuyla vücut bulan Cumhur İttifakı tüm bu tehditlere karşı mücadelesini sürdürmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki; bu mücadelenin yegane kahramanı sizlersiniz. Yani milletimizdir. Sabrınızla, azminizle, ferasetinizle, duruşunuzla ve ısmarlama oyunları her defasında bozuşunuzla bu mücadelenin kahramanları sizlersiniz. Bilinmelidir ki; hangi ekonomik gelişme olursa olsun, ekonomik suikast girişimleri hangi yandan gelirse gelsin devletimizin vatandaşını ekonomik dalgalanmalar karşısında yalnız bıraktığı hiçbir zaman görülmeyecektir. Emeklilerimizin maaşlarında yapılan yükseltmeler, memurlarımızın maaşlarında gerçekleştirilen artışlar, kadro bekleyen yüzbinlerce vatandaşımızın kadrolarına geçirilmesi, devlete olan vergi borçlarının silinmesi ve yapılandırılması, devletimizin birçok vergi gelirinden feragat etmesi, asgari ücrette tarihin en yüksek artışının gerçekleştirilmesi ve vatandaşlarımızın refah seviyesinde düşüşe sebep olacak gelişmelere karşı önlem alması bu sarsılmaz iradenin tezahürüdür. Bu iradenin sahibi milletimiz, bu iradenin adı ise Cumhur İttifakı, bu iradenin membaı ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir.

Bugün Milliyetçi Hareket Partisi olarak yaptığımız çağrı bu iradeye sahip çıkılmasıdır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin çağrısı da bu iradenin sahibi olan Türk milletinedir.
Çağrımız; iktidara geldiklerinde, tüm dünyanın hayran kaldığı, savaş stratejilerinin kökten değişmesine sebep olan, Türkiye'nin “BİZ DE VARIZ” iradesini ortaya çıkaran, İHA'larımıza, SİHA'larımıza, İnsansız Denizaltılarımıza, Kızılelmalarımıza dokunacağını söyleyen siyasetçi kılıklı “devasız” muhbirlerle mücadeleyedir. Çağrımız; iktidara geldiklerinde AB ve ABD ile her alanda uyumlu olacağız sözünü vererek kendi iradesiyle birlikte milletinin iradesinin de ipotekletmeye çalışan, geçmişi gibi “geleceği” de buhran olan çaşıtlarla mücadeleyedir. Çağrımız; maskeleri düşmüş, kirli yüzleri ifşa olmuş, planları deşifre edilmiş, yeni çözüm süreci sinyalleri veren, PKK'ya göz kırpan “iyiliği” bile kendisinden utandıran çakmalarla mücadeleyedir. Çağrımız; PKK'nın insan kaynakları şubesi haline gelmiş, partisini Kandil'in taassubu altına sokmuş, nerede bir siyasi münafık varsa bünyesinde toplamış “cumhuriyet” e ihanet edenlerle mücadeleyedir. Biliyoruz ki bu mücadelede yalnız değiliz. Biliyoruz ki Milliyetçi Hareket Partisi bu mücadelesinde yalnız bırakılmayacaktır. Resim ortadadır. Resmin ifade ettiği mana açıktır. Önümüzdeki yüzyılın Türk asrı olması için başlattığımız bu mücadelenin başarıya ulaştığı takdirde hangi yeni ülkülerin açılacağı da ortadadır. Biliyoruz ki bunun yolu Mavi Vatanımızdaki çıkarlarımızı ne pahasına olursa olsun milli reflekslerle korumaktan geçmektedir. Biliyoruz ki Türkiye Yüzyılının yolu sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan ihanet koridorunun bağrına bir ok gibi saplanmaktan geçmektedir. Biliyoruz ki Türk asrının yolu birlik ve dirlik içinde aynı hedefe giden milletimizden aldığımız güçten geçmektedir. Ve yine biliyoruz ki bu yolun garantisi Milliyetçi Hareket Partisi, bu yolun lokomotifi Cumhur İttifakı, bu yolun şifresi Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin ifadeleriyle “Aday Belli Karar Net” parolamızdır. "İnanıyoruz ki başaracağız. İnanıyoruz ki 2023 hedeflerimize ulaşacağız" diye konuştu. (GENÇ HAVADİS)

Editör: MD MEDYA GROUP_