Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanı Osman Zeki Baran tarafından yapılan yazılı açıklamada;

“Bugün sabah saatlerinde bizlere ulaşan bilgi ile Merkez Sancak Belde Teşkilatımıza kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bir saldırının yapıldığını öğrendik. Olayı haber alır almaz Parti teşkilatı olarak hemen Sancak Teşkilatımızın bulunduğu yere intikal ettik. Olayda herhangi bir Partilimiz ve belde halkından zarar gören vatandaşımızın bulunmaması gönlümüzü ferahlatmıştır. Parti büromuzun tabelası boya ile karalanmış, tahrip edilmiş ve camına yazı yazılmıştır. Ayrıca camda çatlak oluşmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi 54 yıllık siyasi harekettir. Bu 54 yıl içerisinde gerek mensupları gerekse de teşkilatları birçok saldırıya maruz kalmıştır. Çok ilginçtir ki olayın yaşandığı günün bir öncesinde yani 12 Ağustos tarihi Rahmetli Bingöl Belediye Başkanımız Hikmet Tekin beyin şehit edilişinin 44. Yıl dönümüdür. Olay buna bir mesajmıdır bilmiyoruz, bölgemizde yıllarca insanımıza acı çektiren huzuru bozan terör örgütlerinin bir oyunumudur bilmiyoruz. Ama şunu biliyoruz ki Milliyetçi Hareket Partisinin desteği ile kurulan Cumhur İttifakı ile terör örgütleri ve yandaşları bulundukları yerlerde kafaları ezilmiş, inleri darmadağın edilmiş ve eylem yapacak güçleri kalmamıştır. Şer güçleri Ülkenin huzur ve güvenini bozmak, halkımız arasında nifak tohumları ekmek ve huzursuzluk yaratmak için korku ve endişe ortamı yaratmayı amaçlamış olabilirler. Şunu net bir şekilde ifade etmemizde yarar vardır. Biz Milliyetçi Hareket Partisinin mensupları Ülkücü Camia olarak ne kimseden korkar ne de çekiniriz. Allah’tan başka kimseye boyun eğmeyiz. Biz menfaat ve çıkar düşünmeyiz, küçük hesaplar yapmayız, Ülkemizin menfaatleri ve çıkarı neyi gerektiriyorsa o yolda yürür Yüce Türk Milletinin yanında saf alırız. Bu saldırı ile bizi korkutacaklarını zan eden zavallılar şunu bilsin ki biz her yerdeyiz, çığ gibi büyüyerek geliyoruz, artıyoruz, çoğalıyoruz, sel olup geliyoruz, biz TÜRKİYE’yiz.

Bu olay ile ilgili güvenlik kuvvetlerimiz çalışmalarını yürütmektedir. Devletimiz olayı aydınlatacağı konusunda hiç bir şüphemiz yoktur. Suçlu veya suçluların yakalanarak adalete hesap vereceklerinden zerre kadar şüphemiz yoktur. Saygılarımla… “ ifadeleri kullanıldı. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_