Vali Güner Orbay Ortaokulu Rehberlik Servisi mesleki rehberlik faaliyetleri kapsamında düzenlenen “Kariyer Günlerinin” bu haftaki konuğu Bingöl Üniversitesi kurum avukatı Av. Ömer Esen oldu.

LGS’ye hazırlanan 8’inci sınıf öğrencileriyle bir söyleşi gerçekleştiren Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini Türkiye derecesiyle kazanan Avukat Esen, öğrencilere Hukuk Fakültesi, Hakimlik, Savcılık ve Avukatlık mesleği ve kendisinin bu mesleği neden seçtiği hakkında bilgilendirmede bulundu. Öğrenciler, avukatlık mesleği ve Hukuk bölümü ile ilgili sorular sorarken Avukat Esen, öğrencilerin tüm sorularına içtenlikle cevap verdi.

 Av. Ömer Esen; “20 yıl öncesinde bu sıralardan mezun olmuş biri olarak, okuluma döndüğüm ve böylesine güzel kardeşlerimle buluştuğum için çok mutluyum. Avukatlık mesleği temelinde hukuk eğitiminin misyonu, hukukçu olmanın perspektifi ve mesleğin tecrübeleri konusunda öğrenci kardeşlerimle çok verimli ve zevkli bir sohbet gerçekleştirdik. Onların, hukuk eğitimi almak, adaletin tesisinde görev almak gibi arzularına bir nebze de olsa kıvılcım olabildiysem kendimi şanslı adlederim. Çocukların mesleğe olan ilgisi, nokta atışı yapan ve yaşlarından beklenmeyecek derecede olgun sorularına hem şaşırdım hem de çok sevindim. Bu bağlamda buluşmayı sağlayan ve çocukların ilgisinde rol alan kıymetli öğretmenlerime de teşekkür ederim. Bu konuşmanın da bir veda değil bir başlangıç olmasını umuyorum” dedi. (Haber Merkezi)