Edinilen bilgilere göre, Genç ilçesine bağlı Geyikdere köyü Erdoğdu mezrasında ikamet eden 300 hayvan sahibi Mahşuk Tezel, kırsalda çetin geçen kış şartları nedeniyle hayvanlarının yemsiz kaldığını yetkililere iletti.

Durumdan haberdar olan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, çiftçinin hayvanlarına yem taşınması için bölgeye askeri helikopterle yem taşınması talimatını verdi.

Konuyla ilgili valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bingöl İli Genç İlçesi kırsalında hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın hayvanlarının yolların kapalı olması ve yoğun kış şartları nedeniyle otlamak için araziye çıkamadığı, hayvanların yemlerinin tükendiği bilgisinin alınması üzerine Bingöl Valisi Kadir Ekinci’nin talimatları doğrultusunda Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından (1000) kg hayvan yemi havayolu ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldı” denildi.

“ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN”

Köy muhtarı Mehmet Emin Vargın da jandarmaya ve valiliğe teşekkür ederek; “Bingöl ili genç ilçesine bağlı Geyikdere köyü Erdoğdu mezrasında mevcut olan bir vatandaşımıza ait hayvan yemlerinin tükenmesi sonucunda kar nedeniyle yolların açılması uzun süreceği gerekçesi ile hayvan yemi ihtiyaçlarını bu gün helikopter ile geyikdere köyü Erdoğdu mezrasına yetiştiren başta genç ilçe kaymakamımız, genç ilçe j. Komutanımız, Bingöl il j. Komutanlığı, ilgilenen siyasi ve tüm ekip çalışanlarına destek veren herkese teşekkür ederim. Böyle dar bir günde Hızır gibi imdadımıza yetişen tüm devlet büyüklerimize minnet ve saygılarımı sunuyorum. Allah devletimize ve yöneticilerimize zeval vermesin” dedi. HABER MERKEZİ