Karlıova ilçesinde okulların yetersiz olmasından dolayı birçok okul aynı binada eğitim görüyor. Taşımalı eğitimle öğrenim gören öğrenciler için her yıl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yemek ihalesi yapılarak öğrencilere yemek veriliyor.

Bu yıl değişikliğe giden Milli Eğitim Müdürlüğü taşımalı yemek ihalesi işini Karlıova Öğretmen evine verdi. İdare tarafından gıda alımlarının direk başka firmalara verilmesini iddia eden ilçe esnafı duruma tepki gösterdi.

Karlıova ilçesinde açtığı şubelerle ucuz ve kaliteli ürün sunan Abdurrahman Bingöl, kurumların mal alım işlerinde esnafların faydalanması ve rakabet ortamının oluşması için bu tür işlerin iahle ile yapılması gerektiğini belirterek, işin direk ilçe dışındaki firmalara vermesine tepki gösterdi.

Bingöl yaptığı açıklamada, “Karlıova ilçesinde 2 şubeyle halka ucuz ve kaliteli ürün sunmanın gayreti içindeyiz. Ve malum kış aylarında nüfus oranın düştüğünü hepimiz biliyoruz. Bu yüzden resmi kurumların yapacağı alımlarda faydalanıp kira, elektrik, işçi giderlerini bir nebze de olsa karşılamak istiyoruz. Ancak taşımalı yemek ihalesini Milli Eğitim müdürlüğü tarafından başka yerlere servis edilip, alakası olmayan öğretmenler evi bünyesinde hizmet verilmesi öngörüp işi oraya ihale etmiştir. Öğretmenler evi idaresi tarafından da işi kolay tarafına kaçıp gıda alımlarını Tarım kredi kooperatif bünyesinde protokol yapması et alımını da Et ve balık kurumun da alımlarını yapmasını kabul etmiyoruz. Küçük ilçemizin bu tür gelir kaynaklarının esnaflara ihale edilmesini talep ediyoruz. Başta ilimizde yeni göreve başlayan sayın Valimiz Ahmet Hamdi Usta ve diğer yetkililerin bu olaya el atmasını arz ediyor bu tür işlerin ihale ile şeffaf bir şekilde yapılıp, devletin yararına olması gereken karabet ortamın oluşmasını istiyoruz” dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_