İLKE Haber Ajansı’nın “Mağdur Edildiğini Söyleyen Bingöllü Müteahhitten Dikkat Çeken İddialar” haberine sert yanıt veren Çevre ve Şehircilik Bingöl İl Müdürlüğü, iddiaların asılsız olduğunu ve kurumu karalamaya yönelik bir haber olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bingöl İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“24.11.2017 tarihinde İLKHA Haber ajansı tarafından yayımlanan ‘Mağdur Edildiğini Söyleyen Bingöllü Müteahhitten Dikkat Çeken İddialar’ başlıklı haberde Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 16.08.2017 tarihinde ihalesi yapılan ‘Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yeni hizmet binası’ ihalesi ile ilgili Bingöllü Müteahhit Bayram GİRİŞEN Bakanlığımız ve Birimlerini hedef alan suçlayıcı ifadelerine yer verilmiştir. 

Söz konusu ihale süreci ilgili mevzuat çerçevesinde yürütülmüştür. İhale sürecinde isteklilerin itiraz ve şikayet başvuru hakları bulunmaktadır. İddia sahibi Bayram Girişen itiraz ve şikayet başvuru hakları olduğu halde bunları kullanmadan basın yoluyla kamuoyuna yanlış bilgi aktararak yanıltmıştır.

24.11.2017 tarihinde İLKHA Haber ajansı tarafından yayınlanan “MAĞDUR EDİLDİĞİNİ SÖYLEYEN BİNGÖLLÜ MÜTEAHHİTTEN DİKKAT ÇEKEN İDDİALAR” başlıklı haberinde Bingöllü Müteahhit Bayram Girişen’in Bakanlığımız ve Birimlerini hedef alan suçlayıcı iddialarının gerçeklerle hiçbir alakasının olmadığı değerli kamuoyumuza saygıyla duyurulur”