Çocuk ve gençlerin Kayak sporuna ilgilerini artırmak, lisanslı sporculara tanınan ayrıcalıklardan faydalanmalarını sağlamak, Bingöl’de aktif sporcu sayısını artırmak, spor kulüpleri bünyesine yeni sporcular kazandırarak Kayak sporunu il genelinde yaygınlaştırmak için 2020-2021 sezonunda Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ilk kez uygulanan ve olumlu izlenimler bırakarak 254 çocuk ve gencin lisans yaparak sunulan imkanlardan faydalandığı ‘Lisansım Var Projesi’ 2021-2022 Kayak sezonu boyunca yeniden uygulanacak. 

Proje; 08-20 (2002-2014) yaş aralığındaki çocuk ve gençleri kapsamakta. Proje; hafta içi ve hafta sonu kayak tesisleri çalışma saatlerinde uygulanacak. Projeden faydalanmak için belirtilen şartları sağlayanlar lisans için gerekli evrakları bir araya getirerek il müdürlüğüne müracaat etmeleri halinde kendilerine verilecek. Kayak Lisans Kartlarını Hesarek Kayak Tesisleri görevlilerine ibraz etmeleri ile tasarrufu il müdürlüğüne bulunan mekanik tesislerden ücretsiz faydalanma imkânına sahip olacaklar. 

LİSANS İÇİN GEREKLİ İŞLEMLER;
1. Sağlık Raporu: (Son altı ay içinde alınmış olmalıdır)
2. 2 Adet vesikalık fotoğraf
3. Tescil Fişi: (İlgili Kulüp tarafından doldurulacaktır. İl Müdürlüğü resmi web sayfasından temin edilebilir)
4. Kulüple İlişkini Gösteren Belge: (İlgili Kulüp tarafından doldurulacaktır. İl Müdürlüğü resmi web sayfasından temin edilebilir)
5. Veli İzin Belgesi: (İlgili Kulüp tarafından doldurulacaktır. İl Müdürlüğü resmi web sayfasından temin edilebilir)
6. Kayak Bildiğine Dair Beyan: (İl Müdürlüğü resmi web sayfasından temin edilebilir) HABER MERKEZİ

Editör: MD MEDYA GROUP_