Etkinliklerle dolu bir yılın geride kaldığı belirtilen açıklamada;

“2021-2022 Eğitim - Öğretim döneminde 4.576 kapasiteyle hizmet veren Yurtlarımızda barınan öğrencilerimizin zamanlarını verimli değerlendirmek, milli, manevi, sosyal, kültürel, bedensel, ruhsal, zihinsel ve akademik yönden gelişimlerine destek olmak, aralarında birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek, bağımlılık, kötü alışkanlıklar ve olumsuz davranışlardan korumak amacıyla Kur’an-ı Kerim, İngilizce, KPSS, Osmanlıca, Resim, Filografi, Örgü, İşaret Dili, Takı Tasarım, Kokulu Taş Yapımı, Değerler Eğitimi, Bağlama, Kuaförlük, Yüzme, Okçuluk, Futbol, Basketbol, Voleybol, Satranç, Masa Tenisi gibi 72 kurs Yurtlarımızda açılmış olup söz konusu kurslara 3.740 öğrencimiz katılmıştır.

Bunların yanında Yurtlarımızda; Uyum Programları, Biz Bize Moral Akşamları, Konserler, Mezuniyet Programları, Film Gösterimleri, Farkındalık Konferansları, Sevgi Evleri Ziyaretleri, Köy Okulu Ziyaretleri, Kandil Programları, Sabah Namazı Buluşmaları, Yurtlar arası Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması, Yurtlar arası bilgi yarışması, Hasbihal Programları, Kan Bağışı, Fidan Dikme Faaliyetleri gibi öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayacak ve motivasyonlarını artıracak 308 faaliyet gerçekleştirilmiş olup, söz konusu faaliyetlere tüm öğrencilerimizin katılımları sağlanmıştır.

Komşum Projesi ile yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz yemeklerini gönüllü olarak her hafta 164 aileyle paylaşıp büyük bir dayanışma örneği gösterdi.

İl içerisinde Hesarek Kayak Merkezi, Ilıcalar ve Yüzen Ada Gezileri; İl dışında Bursa, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Konya ve Çanakkale Gezileri; Yurt dışında ise Balkanlar Gezisi düzenlenmiştir.

İl içi ve İller arası yapılan Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Satranç ve Okçuluk Turnuvalarına yurtlarımızdan 1.120 öğrencimiz katılarak yarışmalarda çeşitli dereceler elde ettiler.

2022-2023 Eğitim - Öğretim döneminde de Öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla söz konusu faaliyetler artarak devam edecek ve Yurtlarımızda huzur ve güven içerisinde barınmaları için gerekli tedbirler alınacaktır” denildi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_