Kulüpler Bölgesel Kros Ligi 2. Kademe Yarışmaları Mardin’de yapıldı. Yarışmaların ilk kademesi geçen hafta Van’da yapılmıştı. Bingöllü sporcular Van’da düzenlenen yarışmalardan beş kupayla dönme başarısı göstermişti. Mardin’de düzenlenen 2. Kademe Yarışmalarında sporcularımız 3 birincilik kupası, 2 üçüncülük kupası kazanma başarısı gösterdi. Bingöl, 17 Aralık’ta Diyarbakır’da yapılacak Yarı Final Yarışmalarına 5 takım ile tam kadro katılmaya hak kazandı

Bingöl İl Atletizm Temsilcisi Osman Orman, yarışmalar sonrasında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“U14 Kızlar İl Karması Takımımız BİRİNCİ, U14 Kızlar Kulüpler Takımımız Bingöl Olimpiyat Spor Kulübü BİRİNCİ, U14 Erkek İl Karması Takımımız birinci, U16 Erkek İl Karması Takımımız üçüncü, U18 Erkek Kulüpler Takımımız Bingöl Belediye Yaşamspor üçüncü oldu. Ayrıca U14 Kızlar Kategorisinde yarışan Bingöl Olimpiyat Spor Kulübü sporcularımızdan Merve Gezici gümüş madalya ile yarışmayı tamamladı.

Yarışmalarda dereceye giren sporcularımız başta olmak üzere Antrenörlerimiz Veysel Anacur, Ümit Sekin, Musa Anacur ve Murat Çağatay hocalarımızı tebrik ediyor, Yarı Final Yarışmalarında başarılar diliyoruz. Emeklerinden ve bizlere eşlik ettiğinden dolayı Kafile Temsilcilerimiz Solhan Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Zülfü Çalışkan beye ve Merve Karabatak hanıma çok teşekkür ediyoruz.

Katkı sunan, destek veren Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Bingöl Olimpiyat Spor Kulübü ve Bingöl Belediye Yaşamspor Kulübü Yönetim Kurullarına, bu başarıda desteklerini esirgemeyen ve yanımızda olduğunu hissettiğiniz tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_